• mahallenin genclerini toplayip hangi universiteyi kazandiklarini soran bakkalin birinden felsefe yanitini alinca "annen baban cok uzulduler mi duyunca" diye sormuslugu vardir guzel ulkemde...
  • arkadaşım radyo sinema televizyon bölümünü kazanıyor iletişim fakültesinin... birinci sınıfın yazında komşu sesleniyor buna:
    + faruuuk, yavrum şu televizyona bir bakıversen... tüpü mü bitti nedir (televizyon bozulunca bilen bilmeyen tarafından konulan klasik teşhistir bu)...
    - efendiim.. hı rukiye teyze anlamadım!?
    +canım sen radyo televizyonu kazanmadı mıydın, anlarsın zahar nesi bozuldu bu televizyonun... ikinci bahar var bu aksam ay çok merak ediyorum sultan evlencek mi şu zengin ama pek bir moloz ihtiyarla...
    - biz okulda bu tür şeyler öğrenmiyoruz rukiye teyze, ben televizyon tamircisi miyim allasen..?
    +radyo televizyonun neyini öğrenionuz be yavrum peki okulda... bitirince neci olcan yani sen?
    - (nasıl anlatılır ki bu şimdi, ben de bilmiom desem olmaz) yönetmen olacam yönetmen rukiye teyze...
    +film mi çekecen yani?
    - evet evet tabi...
    +e o zaman radyo ne alaka be yavrum... hem bu bölüme niye o zaman rejosörlük bölümü dememiş bunlar... iyi iyi hade başarılar... ben bir tamirci bulam da dizi kaçmasın aksama....
    - (bizimkinin iç sesi) tabe canım yalan demedim... yönetmen olacam, yönetmen... tarantino kimmiş, kubrick kimmiş ben ne filmler çekecem... bekleyin beni he heyt...

şimdi bir mankenlik ajansında ofis boy olarak çalışıyor faruk...
  • bu yorumlar jeoloji mühendisliği için pek değişmez.hep deprem odaklıdır...

- hangi bölümde okuyosun?
    - jeoloji mühendisliği...
    - depremci olcan yani...
    - :) hı hı evet... (allah belanı versin dümbük herif...)

- hangi bölümde okuyorsun çocuğum?
    - jeoloji mühendisliği teyze...
    - sizin böyle daha çok deprem konulu di mi?
    - evet teyze... hiç öyle zemin mekaniği, kaya mekaniği, mineraloji, petrografi, hidrojeoloji, sedimantoloji, paleontoloji falan gibi şeyler yok bizde... her gün okula gidip, hocalarla ne zaman deprem olacak onu tartışıyoruz...
  • - abi ne iş yapıyosun sen?
    - diş hekimiyim.
    - haa. dişi kaça yapıyosun?
    - ???
    - neyse ben bi gün geliiim sana. dükkan nerde senin?
    - muayenehaneyi mi soruyorsunuz?
    - he. iki diş çekilecek. oraya iki diş koyarsın. bi dakkalık iş yani.
    - bi muayene ederiz önce.
    - yok yok, muayeneye falan gerek yok. bak, aha şurda, çekilecek işte.
    - bir temizlik gerektiği anlaşılıyor. önce taş temizliği yapar sonra ortaya çıkan çürüklere göre bir tedavi planı..
    - ya doktor ne temizliği? onlar dişi koruyan kabuk. temizlik mineyi çizer. hem bi kere yaptırdın mı alışkanlık oluyomuş, hep yaptırman gerekiyomuş.
    - sen tırnağın uzayınca kesmiyo musun? taş birikince de temizlenir.
    - aynı şey değil. sen biraz acemisin galiba. he he he.
    - evet ben acemiyim, sen sakın bana gelme.
    - tamam da fiyat bilmek bakımından soriim, hakkat dişi kaça yapıyosun?
    - hangi dişi, vaka ne, kaç tane, ne diyosuuun. yapmıyorum ben diş falan.
    - tahmin ettim zaten. acemisin sen.
  • -ne okuyon sen delikanlı?
    -bilgisayar mühendisliği
    -heee. bizim oğlanlar da bilgisayarın başında her gün. hepsi prooosörrr* oldular vallaha. sen oku tabi, iyi olur
    -ehehehee (sktir lan)
  • neredeyse tüm psikiyatristler hakkindaki yorumlar buna bir ornektir.
    (bkz: deli doktoru)
  • maliye bölümü mezunlarının vergi dairesindeki memurlar ile karıştırılması da bu tür bir yoruma girer.

+ ne okuyorsun evladım ?
    - maliye okuyorum.
    + vergi dairesinde bize de kıyak yaparsın artık.
    - oldu, hemen. (gachayım)
    ...
  • - ee hacı neydi bölüm senin
    - hukuk
    - avukat olcan yanii
    - evet büyük bir ihtimalle
    - avukatlar da çok serefsiz bea

cevap mı verirsin sabaha mı bırakırsın?
  • işletme, uluslararası iliskiler, ekonomi gibi bolumleri bitirip değişik sektorlerde iş hayatına atılanlar için de geçerlidir bu yorumlar.

-nerede calısıon sen?
    +turkcell .
    - hadi ya... benim faturalarda bi oynama yaparsın artık.
hesabın var mı? giriş yap