şükela:  tümü | bugün
  • kederimizin nedeni, oecd'nin yaptığı araştırmaya göre, çok çalışan ancak az kazanan bir millet olmamız imiş.

40 ülkede çalışma saatleri belirlenmiş ve buna göre en çok çalışanlar türkler olmuş ve memnuniyet sıralaması içinde de bu 40 ülke arasında 32. sıraya yerleşmişiz. "bugün nasıl hissediyorsunuz?" sorusuna da en olumsuz cevabı biz vermişiz.

ayrıca işe gitmek için en çok zaman harcayan 3. millet olmuşuz. diğer veriler de bizim açımızdan gayet iç karartıcı.

taner yıldız duysun bunları.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25288646/
  • ülkenin iyiye gittiğini savunan gerizekalılara ulaştırılması gereken veriler.
  • demek ki tembel değilmişiz. hep tembel olmakla suçlarız ya kendi kendimizi, japonları örnek veririz filan, haddinden fazla çalışıp hakkımızı alamadığımızdanmış tüm bunlar. o kadar yorgun ve haksızlığa uğramışız ki ...
  • mutlu oldukları anların farkına varabilecek algı ve bilinç düzeyinde olamamaları olabilir.
    bence tabi.
  • saymakla bitmeyecek sebeplerdir.

işverenimle yaptığım sözleşme haftalık 40 saat çalışmayı öngörüyor. teorik haftanın 5 günü sabah 8 akşam 6, cumartesileri ise sabah 8 öğlen 1 arası çalışıyorum. hiç fazla mesai yapmasam bile haftalık 55 saat çalışıyorum. aldığım maaş mesleğim gereği patronum bana verebileceği minimum miktar; ay sonunu getirebildiğim hiç olmadı, birikim yapmak hayal bile değil, ayrıca teknik personel olmama rağmen bütün gün saçmasapan insanların saçmasapan istekleri ve nazları ile uğraşıyorum.

(bkz: bu böyle gider)

sonra vay arkadaş neden mutsuzmuşuz, ulan hükümetin beni mutlu etmek için seçtiği yol ölümü gösterip sıtmaya sevindirmek iken ben nasıl mutlu olabilirim.
  • bir tane sebep yoktur, birçok sebep vardır. bu sebeplerden biri de, türklerin çok fazla dizi izlemesidir. çok fazla diziden kasıt; çok fazla hüzünlü, ağlak dizilerdir. herkesin günlük hayatta karşılaştığı hüzünlü durumlar yetmezmiş gibi, akşam evde ailecek küçük osman'ın başına gelen hüzünlü durumların da izlenmesi, türk halkını olduğundan daha da fazla mutsuz etmektedir. biraz da komedi dizileri lütfen!