şükela:  tümü | bugün
 • digiturk'ün yakinda yayina baslayacak olan kanali. lokum gibi kanal sloganiyla geliyor. ellerinde patlayabilir, bu kadar cok kanal nereye kadar. icerik yok ki.
 • digiturk'un 23. kanala, yani zap yaparken en cok bakilan ikinci kanala koyacagi nane. adindan da belli oldugu gibi abuk subuk bir kanal olsa gerek, ne demeye trt1'i atip turkmax'i en cok izlenen kanallar arasina sokarsiniz ki? sacmalik.
 • (bkz: sinematurk)
 • reklamlarında "bi kanal olsa haber saatinde bile haber yerine şöyle eğlenceli bişeyler gösterse" dileklerine cevap vereceğini müjdeleyen kanal. ulan hangi kanal benim biricik ülkemin ana haber bültenlerinden daha eğlenceli olabilir? dünyadaki hangi haber bülteni pimp my ride yayınlar, hangisi eğlence programı ya da dizi özeti geçer, hangisi stüdyoya hergün bir hokkabaz getirtip yarım saat bize izletir. yapmayın yormayın kendinizi.*
 • hayir o degil de reklamini kesinlikle digiturk izlemeyen kimselerin yaptigini düsündügüm kanal olmustur. zaten bu reklamci tayfasi da atar tutar yaşam kalitesi falan diye ama gidin bakin evlerine cogu hala kablolu tv nin kumlu, cizgili ve mono (buranin altini ciziyorum hasmet abi mono!) yayinlari izmektedirler.

  her neyse isin asli digiturk sinematurkun adini degistiriyor bunu yaparken de sanirim pirime time ina aktüalite programlari yerlestirerek tahminimce ku$lu-sekerli sabah programlariyla, ebleh uyutan dizilerden bikmis izleyici kitlesini hedefliyor. tabii bu arada digitürk abonesinin disinda yavan tv kanallariyla "beslenen" kesim de hedef kitlenin odaginda. zira bundan kelli pack shotlarinda bu kanalin sadece digiturke ait olmasindan dolayi özür diliyorlar.

  ben tahammül edip her hangi bir "ulusal" kanal acip reklamin "dönüp" dönmedigini * kontrol edemedim; ama acikladigim gibi mantaliteleri varsa umarim bu lansmana kalkismislardir.

  cünki türk-lokum, haber yerine eglence gibi formülize edilen söylemler digitürk seyircisiyle uyusmuyor,ki zaten onlarin yavanlik yerine koyabilecekleri alternatifleri mevcut ya da ne yazik ki bu reklami yapanlar ve onay verenler digiturk izlemiyor.
 • lokum gibi tv kanalmiymis, asil calisanlari lokum gibi (bkz: duygu ural) olan tv kanali.
 • bugün* saat 18.30'da yayın hayatına başlayacakmış. bu kanal için çekilmiş türk filmlerinin ve züğürt ağa gibi klasiklerin yanı sıra dabbe ve gen gibi son dönem türk filmlerini yayınlayacak.
 • sinematürk'ün bir üst versiyonu gibi görünmekte şu an; en azından benim arzuladığım sinematürk bu şekilde bir şeydi, mutluyum.
 • henüz açılalıberi 7 saat geçmiş olmasına rağmen gayet başarılı olduğuna kanaat getirdiğim kanaldır.
  bir kere yabancı tv kanallarını örnek almasıyla ileride lost , six feet under kadar enteresan dizilerin türkiyede de çekilebilmesine olanak tanıyacağını düşünüyorum (ve tabii filmlerin de) .

  fransada bir canal +* neyse türkiyede türkmax öyle olur umarım, bu niyetle hareket ettiklerini düşünüyorum en azından. bu yolda turkmax e özel filmler, diziler çekilerek gayret gösteriliyor .
  seray sever ve erkekler,baba show* gibi "nitelikli" show programları , şimdilik diğer tvlerdeki dizilerden pek farklı olduğunu sanmadığım dizileri ve bu hafta sık sık göstereceği -gen , yazı tura, türev , deli yürek , her şey çok güzel olacak , inşaat , dabbe, mumya firarda - son dönem türk filmleri ile piyasaya etkili bir giriş yapmış gibi duruyor .

  sinematürk te zoraki gösterilen acayip türk filmleri (semih evin den gına geldi kaç zamandır) sanırım bu kanalda olmayacak, ne mutlu bana.
 • "türkiye aradığı eğlenceli kanalı buldu ya!" sloganlı reklama sahip olan digiturk kuruluşudur. biz de sıkılmıştık zaten bu ciddiyetin bütün kanallarımızı kapsamasından. her kanalda ciddi ciddi haberler, seviyeli eğlence programları, insana devamlı yeni bir şeyler katan sohbet programları, nedir kardeşim? eğlenelim ama biraz da.

  (bkz: halay başı kim çeker)