şükela:  tümü | bugün
 • ks turkish medical students international comitee
 • ifmsa bünyesinde; halk sağlığı, aids, mülteciler ve barış, tıp eğitimi başlıklı dört ana çalışma alanının, iki de ayrı öğrenci değişim programının yürütücüsü oluşum. üye olup sevgi kelebeği, yardım böceği yahut da biliç yumagina dönüşebilir, olmayip sadece öğrenci değişim sinavi tarihlerini gözetebilirsiniz doktor adaylari. rahat olun.
 • tip eğitimi kisvesinde dünyayi gezmek için iyi bir firsat
 • siyasi olmayan, kar amacı gütmeyen, gönüllü tıp öğrencileri
  tarafından kurulmuş ve yürütülmekte olan bir topluluktur. 1952 yılında kurulmuş olan ifmsa ’ya (international federation of medical students’ association) tam üyedir
  turkmsic uluslararası öğrenci değişimi, bilimsel proje hazırlanması, yaz okullarının
  düzenlenmesi ve bunun gibi bilimsel faaliyetlerini türkiye’deki pek çok tıp fakültesinde,
  yapılanmasını tamamlamış ve üyeliği onaylanmış 25 yerel kurulda(tip fakultesi) yürütmektedir.turkmsic’in 6 çalışma kolu vardır. bu kollar üreme sağlığı ve hiv/aids, halk sağlığı, insan hakları ve barış, tıp eğitimi, uluslararası staj değişimi ve araştırma değişimi kollarıdır. yerel kurullar gönüllü tıp öğrencilerinden oluşurlar ve bu kollardaki tüm faaliyetlerini bilimsellik amacıyla yürütürler. bu organizasyonda yer alan tüm ogrenciler bu çalışmaları ile uluslararası bir faaliyetin parçası olmakla kalmayıp, aynı zamanda boş zamanlarını bilimsel ve kültürel bu etkinliklerle doldurarak değerlendirmiş olurlar. turkmsic çatısı altında gerçekleştirilen her faaliyet organizatör ve katılımcı öğrencilerin tıp alanında deneyimlerini artırmakta, bilgi düzeylerini daha da yükseltmekte ve onlara uluslararası bir vizyon katmaktadır. geçmişte bu kollarda çalışmalar yapmış pek çok ogrenci kendilerini geliştirerek unfpa who unicef gibi kuruluşlarda çalışma fırsatı elde etmişlerdir.
 • turkish medical students' international committee'nin kısaltması. tıp öğrencilerinin toplum sorunlarıyla ilgilenmelerini, daha bilinçli olmalarını sağlayan, değişik ülkelerde staj veya proje yapma imkanı tanıyan, türkiye'den 29* tane tıp fakültesinin üye olduğu organizasyon.
 • son yıllarda scope ve score ile büyüyen bütçesini kontrol altına alabilmek adına dernekleşme yoluna gitmiş ve "uluslararası tıp öğrencileri birliği derneği" adını almıştır. tıp öğrencileri arasında pek bi popülerdir bu oluşum.
 • scope kolunun kapsamında estonya'da 1 aylık nöroşirurji stajı yaptığım, bana gerçekten inanılmaz bir deneyim yaşatmış olan komite.
 • 2008-2009 yıllarında başkanlık yapan zat-ı muhteremin, bir çok kez g.w.bush'un kendi deyimiyle "akıl dolu" sözlerinden alıntı yaparak konuşmasını süslemesi, scorp gibi bir alt komiteyi barındıran turkmsic'in tarihindeki "eğlenceli anlar" kısmında yerini almıştır.daha doğrusu şaka olmasını dilediğimiz için eğlenceli(!) kategorisine soktuk.
 • sınavında aldığım puandan düşük puan alan kişiler, sırf kulüpte çalışıyorlar diye fransa, ispanya gibi ülkeleri kazanırken beni macaristan'a yollayacak olan kulüp. hatta bazı kulüp çalışanları (yönetim kurulundakiler) sınava bile girmediler fakat yine biryerlere gidecekler, almanya, fransa vs.

  (bkz: buradan yetkililere sesleniyorum)