şükela:  tümü | bugün
 • bir aralar, hitnet'e alternatif olarak kurulmus fidonet-style mesaj agi
 • varliginin son donemlerinde node'larinin irc'den mesaj paketi dagittiklari (nasil oluyorsa artik) haberleri alinan mesaj agi.
 • (bkz: peacenet)
 • terbiyesizlik ederek sizi kendine müşteri yapacağını zanneden firma. ev telefonunuzu arayıp, "bu ay 65 tl konuşma yapmışınız, size önerdiğimiz paketle ayda 21 saat 59 tl'ye konuşabilirsiniz, bize adresinizi verin" derse vermeyin. telefon numaranızı bilen kurum adresinizi de bilmek zorunda. konuşmanın devamında, aynı telefon numarasından hizmet veren türktelekom'dan türknet'e geçeceğinizi ve kontrat göndereceklerini söylüyorlar. birincisi türktelekom ne hakla bana sormadan telefonumu turknet'e veriyor? ikincisi, beni ikna edemeyen satış görevlisi "bir tek siz ikna olmadınız" diyerek ne hakla telefonu çaaatt diye kapatıyor? bu cesareti 'balık baştan kokar' olarak yorumluyorum. turknet'e geçmeyin, tavsiye etmem.
 • yapışkan bir kuruluş. nezaket gösterip bir düşüneyim demeyin. neredeyse uyurken bile arayacaklar.
 • bügün beni de arayan arsız şirkettir. kullandığım internet ve telefon faturalarının içeriklerini söylemiş ve daha uygununu önermiştir. ancak bu kişisel fatura bilgilerine nereden ulaştıklarını sorduğumda salakça cevaplar vermeye çalışmıştır. bu ülkede kişisel bilgilerin güvenliği gibi bir kavram olmadığını bir kez daha kanıtladılar. bu arada benim bilgilerime sahip çıkmayıp 3. şahıslara aktaran ttnet'e de diyecek sinkaflı bir şeyler var ama gg olurmu bilemedim şimdi..
 • (bkz: turk.net)
 • bir daha aranmak istemediğimi belirttiğim halde, 5 dakika içinde, 3 farklı eleman tarafından beni arayan firma. bu kadar ısrarcı oldukları için, geri zekalı çalışanlarına beni bir daha aramayın dememe rağmen aradıkları için, numaramı ve şahsi bilgilerime nereden ulaştıklarını sorduğumda doğru düzgün cevap vermeyi bile beceremeyen elemanlara sahip olduğu için, daha üye olmadan bile derdimi çözemezken, 24 aylık taahhüt verdiğimde, beni uğraştıracaklarına inandığım 5 para etmez firma.
 • kesinlikle güvenilmez olduğunu düşündüm firma. sebebi ise ttnet ile taahhütüm olduğunu anlattıktan biraz sonra kendisini ttnet elemanı gibi tanıtıp aynı şeyleri söyleyip taahhütü iptal edebilceklerini söylemeleri bir sorun olmayacak deyip insanı aptal yerine koymaları çalışmaları. hayır madem gerizekalı gördün bari birkaç gün sonra ara.

  edit:söylemeyi unuttuğum şey ise kendilerine siz ulaşamıyorsunuz gelen aramaları engellemişler ne hikmetse.