• bir internet sağlayıcısının abone yapma hikayesi..
    iyi günler biliyorsunuz ttnet avea ve turk telekom birleşti internet adımız turknet oldu hattınızın devamı için imzanız gerekiyor dendi..
    mal gibi imzaladım. meğer turknet ayrı firmaymış. sahtekarlıkla imzamı alıp beni turknet'e geçirdiler. ttnet'e 290tl cayma bedeli borçlandım..
    turknet'i duymamıştım isim değişikliği denmesini yedim. ama ilginç olan turknet imzanız var bir şey yapamayız diyor..
    turk telekom da salaklığına doyma biz bir şey yapamayız dedi bu arada :))
    velhasıl süper dolandırıcılkla turknete geçirilip durup dururken ttnet'e 290 tl borçlandırıldım.. kandırmalar kurumsal olmuş rıza baba..
    tabi burada suçlu beni kandıran -yüksek olasılıkla- prim usulu çalışan bayi elemanı ama buna ses çıkarmayan turknet de halinden memnun sanırım..
  • gün geçmiyor ki bir rezalet daha yaşanmasın

(bkz: http://i.hizliresim.com/xkgno5.jpg)
  • adamların (aslında emekçilerin - yani call center) iyi niyetli olduklarına inanmak için elimden geleni ardıma koymuyorum.

fakat kardeşim;

önce 4 gün boyunca başka bir hat çalmaya başladı evimde.
    sonra hattım komple kesildi. ve bugun 21. gün hala çevir sesi yok.
    otomatikman 25 gündür internet hizmeti de alamıyorum.

telefonda yaptığım onlarca anlatmanın da çözümü yok.

özetle allah binbir türlü etaş düşürsün evlerine.
    duşlarda fayanslara değsin dötleri
  • ömrü hayatımda böyle bir hırsızlık görmedim.
    sizi türknete geçirelim diye umut diye bir adam şirketimize geldi.
    her şekilde yardımcı olacağını söyledi.
    türk telekom ile taahhütümüz olduğunu söyledik, kendisi cayma bedellerinin türknet tarafından karşılandığını söyledi.
    bizde o şekilde kabul edeceğimizi söyledik.
    daha sonra taşıma işlemlerine başlandı.
    biz daha geçiş sağlamadan türknetten bize 236 tl fatura geldi.
    biz ne olduğunu anlayamadan aynı numaralara hem türknetten hem türk telekomdan faturalar gelmeye başladı.
    türknetteki umut bey ile görüşmeye çalıştığımızda telefonlara cevap vermedi.
    diğer abonelikler iptal edilmeden yeni abonelik başlatmışlar.
    yetmemiş, bizim hiç haberimiz olmayan bir adrese bizim adımıza abonelik başlatmış. türkneti arıyorum biz kullanmıyoruz haberimiz yok diyorum iptal talebi oluşturduk diyorlar ancak fatura gelmeye devam ediyor.
    türk telekomun geçişini reddettiği 2 adet abonelikten bile ücret almışlar.
    türkneti arayıp bu hat aktif mi diyorum hayır diyorlar, neden fatura gönderiyorsunuz diyorum cevap veremiyorlar.
    daha sonra taahhüt bedelleri de iade edilmedi. türknet müşteri hizmetlerini aradığımızda öyle bir hizmetlerinin bulunmadığını söylediler.
    baştan aşağıya bu şahsın eliyle turknet tarafından dolandırıldık.
  • tüm servis sağlayıcılar akn diye ağlarken bizde akn yok, hızlar 2 kat, fiyatlar yarısı falan diye gürleyen firma için bunlar daha iyi günler. bu işin bir matematiği, finansmanı var.

tüm bunlar bir yana, kapına gelen birinden sözlü taahhüte istinaden sözleşme yapmak, 3 firma birleşti at imza denen yere hiç sorgulamadan şak diye imza atmak da ayrı olaylar. iyi bari daha kötü niyetli biri daha sağlam kazıklar da atabilirdi size.
  • turktelekon, superonline tecrübelerinden sonra, (bkz: turk.net) e geçişim,temmuzdan bugüne,

hızım şu an ve daima 75mb,

akn yok,

taahüt yok,

call center gayet ilgili,

60tl fatura,

kıskananlar çatlayabilir...
  • (bkz: türknet rezaleti)
    portum olmadığı için bağlayamadım alt yapıyı türktelekomdan alıyorlar ama portu takmaya bağlamaya gelmiyorlar.
  • türknet teki rezalet devam ediyor.
    adamlar ülkenin en büyük kurumsal dolandırıcısı.
    bu şirketten olabildiğince uzak durun.
    sizi arayıp 10 sene bedava internet vereceğiz deseler bile inanmayın.

adamlar bizim adresimize internet bağlıyoruz diye yan bloktaki adamın evine hat vermişler. 5 aydır nakil işlemi yapmalarını bekliyoruz.
    bu arada faturaları ödemeye de devam ediyoruz.
    ne zaman arasak çözeceğiz diyorlar, sonra aynı.

edit..

son 1 haftadır müşteri hizmetleri telefonlarımıza cevap vermemeye başladı.
    arıyoruz saatlerce bekliyoruz, telefona bakan yok, müzik dinliyoruz.
  • iki haftadır üyesi oldugum sözde internet sağlayıcı firma. bu firmadan her hangi bir müşteri temsilcisine ulaşabilme şansınız yoktur ancak onlar isterse size ulaşabilirler. modem kurulumum tekrar yapılması gerektiği için (bana yükledikleri modem kurma görevini yerine getiremediğim için - modeme reset attım ve bütün ayarlar sıfırlandı) iki haftadır internet vermiş olsalar da internete giremiyorum. neden iki haftadır giremiyorum çünkü iki haftadır bu firmaya derdimi anlatamıyorum. özgür iletişim adı altındaki sesli yanıt sistemi loop şeklinde kendini başa sarıyor her hangi bir ses kaydı bırakamıyorsunuz. online işlemlerden randevu alacaksınız şikayetiniz işleme alınacak ve iki gün sonra aranacaksınız ancak. eğer müşteri temsilcisi sizi anlamazsa telefon kapandıktan sonra aynı işlem için yene iki gün bekleyeceksiniz. ısrarla evime servis elamanı göndermedikleri için - gönderdikleri eleman da şu tarz (abi bensize yakınım akşama gelemem benim modemle kurulumu yapayım sen kargodan gelen modemi kablolara takacan bunuda mı berceremiyorsun) iki haftadır ecel terleri döküyorum. iptal dilekçemi taş devri sistemleriyle faks çekerek gönderdim bir hafta içinde işleme alınacakmış neyse buna da şükür umarım girdiğim turknet bataklığından çıkabilirim.
hesabın var mı? giriş yap