şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ne diyor dostlar bunlar. gözlerim yaşardı, heyecanlandım yutkunamıyorum biz hangi ülkede yaşıyoruz?

  değerli turknet’li,

  size güzel bir haberimiz var. aktif altyapımızda olduğunuz için tüm hız limitlerinizi kaldırdık. artık altyapınızın desteklediği kadar hızı hiçbir limit olmadan alabileceksiniz. bunun için herhangi bir fiyat farkı ödemeyeceksiniz.

  ne kadar hız alabileceğiniz, santrale olan uzaklığınıza, santralden binanızdaki ankastre kutusuna, binanızdaki ankastre kutusundan, modeminize kadar ulaşan hattın kalitesine, kullandığınız modem cihazına ve o an bölgenizdeki trafik yoğunluğuna göre farklılık gösterdiğinden size alacağınız maksimum download ve upload hız değerlerini söyleyemiyoruz. biz sizin hız profilinizi 100 mbps’e kadar download, 100 mbps’e upload olacak şekilde tanımladık. hız profilinizde yaptığımız bu yeni tanımlama sonucunda, eski hızınızdan çok daha yüksek hızlarda dowload ve upload hızı alabilirsiniz, ya da yukarıda belirttiğimiz hızınızı etkileyen faktörlerden dolayı hızınız hiç artmayabilir. azalmayacağı kesin:) yeni hız porfilinize geçiş yapmanız için modeminizi güç düğmesinden kapatarak yeniden açmanız gerekiyor. modeminizi açıp kapadıktan sonra hız testi yapmak isterseniz, bu adresten yapabilirsiniz.

  24 mbps’ten yukarıda download hızları görmek için vdsl destekli modeminiz olması gerektiğini hatırlatırız. ne kadar hız alacağınızı modem kurulumunuzu yapmadan görmemiz ve size söylememiz teknik olarak mümkün değil. bu yüzden satın almadan önce çevrenizden vdsl modem temin ederek hız testi yapmanızı öneriyoruz. çevrenizden test modemi bulamazsanız, güvenilir bir web sitesinden vdsl destekli modem satın alabilir ve hızınızda bir artış olmazsa cayma hakkı süresi içinde iade edebilirsiniz. hız testi sonucunda gözle görülür ölçüde hız artışı yaşarsanız modem yatırımı yapabilirsiniz.

  turknet olarak ülkemizde internetin gelişmesinde öncü olmaya ve değişmez denilenleri değiştirmeye devam edeceğiz. bize olan güven ve desteğiniz için tekrar teşekkür ederiz.

  (bu arada siz bu hızları alabiliyorsanız komşularınız da benzer hızlar alabilecektir, sevdiğiniz komşularınızı arkadaşını getir kampanyamız kapsamında turknet’li yapın, hem siz, hem komşunuz interneti birer ay bedava kullanın—sevmediğiniz komşular bırakın düşük hızlarda kalsınlar)

  saygılarımızla,
 • farkettim :-)

  http://www.speedtest.net/result/7457491811.png

  not: aktif altyapıda değilim :-(
 • denemeyin frenleri yok, benden söylemesi
 • millenicom 5 tl fazlasına 100 mbite kadar gerçek sınırsız veriyor. şimdi türknet düşünsün geçiş işlemlerini başlatıyoruz. adamlar aktif altyapı olmadan veriyor sen de versene.
 • --- spoiler ---
  modeminizi açıp kapadıktan sonra hız testi yapmak isterseniz, bu adresten yapabilirsiniz.
  --- spoiler ---

  modem kapalıyken hız testi yapmanızı isteyen şirketin güzel uygulaması :) güzel bişey yapıyorsun, yazıyı da yazı yazmayı bilen birine yazdırsan keşke be türknet, dowload nedir allasen?
 • tutarlılık sıfır turk.net'te adamlar bir yere 100 mbps veriyor başka yere 1 mbps zor veriyor. uydunet gibi altyapısı olmayan yere hizmet vermese anlarım da bu tam şans işi.