şükela:  tümü | bugün soru sor
 • edit: eve geleli yarım saat olmadan 6 kere internet gitti.

  ben ömrüm boyunca bu kadar saçma sapan yönetilen bir şirket görmedim. sokaktaki simitçi dayılar eminim kendilerinden daha kurumsaldır.

  taahhütlü ve sıfır sorunla kullandığım ttnet aboneliğimi çeşitli nedenlerden dolayı ancak şubat ayında nakil ettireceğim. o zamana kadar hazır zaten taahhütsüzmüş, akn'yi de kaldırmışlar bakalım nasıl bir firma bu turk.net diye hayatımın hatasını yaptım.

  çoğu entrylerimden de görebileceğiniz üzere ben oyun oynamasını özellikle de online oyunları seven bir bireyim. oyun dışında ancak sosyal sitelere ve sözlüğe vs takılırım.

  ama arkadaşlar yok böyle bir saçmalık. lag spike'dan kafamı kaldıramıyorum. steam'de indirim yapayım dedim 150 kb'ı geçmiyor. 16 mbit denilen internetin ancak 11 mbitini o da sabahın köründe görebildim.

  bu olay yaklaşık 1.5 aydır devam ediyor. başlarda modemin dandikliğinden, bilgisayarın uzun süredir format görmemesinden filan diye düşündüm. yedek subayım ve 2 haftalık izne çıkıp anadolunun orta yerlerinde olan evimize gittim evde 16 mbit (10 bin nüfuslu bir ilçeden bahsediyorum) ttnet'te sorun yok. 16 ise 16. azı yok. akn bitince en fazla 5 en az 3, başka sıkıntı yok. hatta oradaki modemimi de aldım, bilgisayara sıfırdan windows da kurdum. geldim buraya(istanbul, bahçelievler) yine aynı sorun.

  en büyük saçmalıklarından biri de arayamıyorsunuz. yani arayıp içinizi dökseniz, sizinle ilgilenildiğini filan görseniz belki içiniz soğuyacak ama hayır. destek kaydı bırakıyorsunuz ve bir mesaj geliyor "sorununuz çözüldü" diye. tabii ki ilk başlardaki salaklığımla hemen de inandım. eve gittim yine aynı terane. 2 kere arandım ikisinde de "sizin sorununuz, bizde bir sıkıntı yok" cevabını alıyorum. deli olacağım. bir de yahu ben yeni windows kurdum, modemi değiştirdim, yeni kablo çektim 3. kattaki evime nasıl sorun bende olabilir?

  böyle deyince de "sorun sizde" deyip yüzünüze kapatıyorlar. yani adam gibi konuşup en azından ilgileniyor gibi yapsalar yine bir şey de..

  en son pazar günü bir servis kaydı bıraktım. bırakış o bırakış. ses seda yok. internet yangın yeri. her yer bu adamlardan şikayet edenlerle dolu. arada rastlıyorum hiç sorunu olmayan insanlara da çok garip geliyor bana. istanbul'un bahçelievler semtinde bile çalışmayacaksa bu internet daha nerede çalışacak?

  youtube videosu - sol üstteki png ve rtt'ye dikkatinizi çekerim. ki bu daha hiçbir şey. 4k ping gördü bu gözler. ben online oyun oynamayacaksam interneti ne yapayım? geri kalan her şeyi cep telefonundan yapıyoruz zaten.

  https://www.sikayetvar.com/turknet - sayfalar dolusu şikayet

  https://i.hizliresim.com/bl1rwb.png
  https://i.hizliresim.com/d7rerx.png
  https://i.hizliresim.com/5g0zbl.png

  bu da twitter adresinden bazıları. gerisi için https://twitter.com/turknetdestek