şükela:  tümü | bugün soru sor
 • http://www.turknostalji.com/ adresinde ikamet eden, adı gibi site.
 • nostalji meraklılarının bir çırpıda hatmedecekleri inanılmaz güzel bir site. daha önce hiç internete düşmemiş fotoğraflar, yazılar, haberler röportajlar... kesinlikle muhteşem.
 • geçen tayyip erdogan fetthullah gülen'i "bitsin bu hasret diyerek" vatan toprağına çağırınca ve gülen de "beni çağıranlar ah o civanmert yiğitlerim" diyerek ve dolu dolu ağlayarak odadan kaçmalı videoyla cevap verince yine bu web sitesi aklima geldi. neden dersen, işte türk muhafazakarı bende böyle magazinli nostaljili fıstıklı irmik helvası çağrışımı yapıyor. arka odada alaturka çalıyor, salonda uzun saçli, uzun kollu yakalı gömlekli adamlarla apartman topuklu kızlar "ecnebi müzikli dans"ın belini kırıyorlar, yatak odasinda mevlüt okunuyor, dede abdest alıyor, sokakta çocuklar dekmancılık oynuyor, salonda güneş oklu saat var.
  nitekim gözünün önündeki katili kiyameti görmemek için siyaseti arabeske, kültürü nostaljiye, tarihi efsaneye dayayip yaşayan memleketin bu en güzel web sitesinin hayranıyım, ünlülerin arabaları ve artistlerin evleri bölümlerinin meftunuyum.
  başarılarının devamini diler, konuyu düşünmenizi rica eder, öpüşünce yüzüm kizariyor diye demeç veren arzu okay'a selam ederim...

  "uzayi fethetti, ümrani fethedemedi" konulu magazinin doruğu astronot haberini, uçakları komşu ülkeler tarafından düşürüldükten sonra pilot olmaktan vazgeçen ve astronot olmayı isteyen tüm türk çocuklarina tavsiye ederim.
  http://www.turknostalji.com/…i-fethedemedi-425.html
 • süper bir site. nostaljiseverlere duyurulur. günümüz gazetelerinin anasayfasını andıran anasayfası gerçekten tuhaf duygular uyandırıyor insanda. sanki 70'lerde internete girmiş gibi hissettim şahsen. emeği geçen herkesin ellerine sağlık.
 • işten güçten zaman ayirabildiğim her ani bu sitede değerlendirdiğimi farkettim. zamaninin dergi ve gazete haberlerini oldugu gibi, fotograflariyla birlikte siteye aktarmislar. her okuduğumda ibret is loading.
  kimler ne hayatlar yasamis arkadaş! neler söylemiş, neler umut etmiş ama başlarina ne acayip seyler gelmiş.
 • muhteşem bir site kim hazırladıysa tebrik ediyorum. ünlülerin evleri, o yıllardaki yaşam tarzı, otomobilleri gibi o yılların çok güzel magazin haberleri var. özellikle hayat mecmuası ve ses dergisi'nin farkında olmadan nasıl bir toplumsal hafıza ve kaynak oluşturduğunu ispatlıyor. ek olarak erol taş'ın eşini kaybettikten sonra çocuklarına hem analık hem bablık yaptığı haberi, çamaşır yıkadığı fotoğrafları çok etkileyici.
  meraklısı için çok güzel site, tavsiye ederim.
 • http://www.turknostalji.com/

  bayıldım bi girin gözatın. sankı 30-40 yıl oncesinin naifliğini yasıyorsunuz. o zmanların magazin yazıları bile edebi eser gibi. ben cok sevdim.