şükela:  tümü | bugün
 • bu aralar fiyatı 1.000.000tl olan taksimde üniversiteli solcu gençlerin sattığı dergi.
 • su siralar "dayan irak dayan saddam" slogani esligindeki uzakdogu ulkeleri duvar resimlerini animsatan 'uzaklara bakan saddam' resmi ve dahi "terorist abd belasini bulacak" slogani esligindeki dunya ticaret merkezi enkaz goruntusunden murekkep afisleriyle muhtelif yerde boy gosteren, kanimizi daha bir donduran, tuylerimizi dimdik kesen dergi, olusum.
 • dayan ırak dayan saddam afişleriyle che afişerini yanyana asarak saddam hüseyini cheye, ve hatta astıkları posterdeki resmiyle sanki atatürke benzeten güya atatürkçü oluşum. (bkz: adkf)
 • adından baska hicbir seyi sol olmayan, ozellikle istanbul universitesi'nde diktator alemdar'in dizinin dibinden ayrilmayan, sık sık polislerle ve mhplilerle isbirligi yapan, nasyonal sosyalist dergi cevresi.
 • bir istiklal caddesi girişi klasiği.
 • cumhuriyet tarihinin atsız mecmuadan sonraki en milliyetçi yayın organı. apoletleri yüzünden darası ağır çeken dergi, daha çok harbiye'deki zabit namzetlerinin tuttukları notlardan oluşan akıl defterlerine benzemekte. hele 35. sayısındaki yazılara bakınca insanı ayrıca ürpertmekte.

  "darbeciliğin de bir namusu var bu kadar da gayriestetik yapılmaz ki kardeşim" dedirtiyor insana. "türkün ateşle imtihanı" demişler başlıkta. bence "ergenekon ateşinde pişen sol yürekler" deselermiş isabet olurmuş. ülkücü yazar çizer tayfası da bunlara destek çıkmış. kutsal değil ama pek otoriter ve polisin işkence yapmasına ses çıkartmayacak bir ittifak. bir de manifestoları var...
  http://www.turksolu.org/manifesto.htm
 • son sayisinda guneydogudaki kurt oylarini engellemek icin akp'yi desteklemek gerektigini soyleyen, kendisi de ne menem bisi oldugunu bilmeyen olusum... eski pasalar falan destekliyor, ama akp'ye oy verin diyor, bu ulke de beni gun gectikce daha cok sasirtiyor...
 • murat belge'nin 24/07/2004 tarihli yazisindan
  ............
  türksolu' adında bir dergi yayımlanıyor. bilene anlatmaya hiç gerek yok, ama herkesin haberdar olmasını da bekleyemeyiz, adına bakmayın, türk faşizminin en şedid yayın organlarından biri.....................
  sözünü ettiğim dergi her sayısında insanın sinirini oynatan birtakım fanatik milliyetçi/militarist sloganlar bulmayı başarır, ikide birde orduyu göreve çağırır, türkiye'nin 'hizmet sektörü'nün bu her devirde geçerli hizmetini yerine getirir.

  devami http://www.radikal.com.tr/…4/07/24/haber_123084.php
 • türk soluyla alakası olmayan. tamamen faşist (kendi deyimleriyle nasyonal sosyalist) iğrenç bir dergi.

  bu dergiyi yazan insanlar ayrıca atatürk'ün galiba tapusunu ellerinde bulunduruyorlar zira kendileri dışında bir yorumun varlığına inanmıyorlar.

  yazık isme bak, benim gibi adam sanıp ciddiye alan kaç kişinin vaktini parasını harcamışlardır allah bilir.