şükela:  tümü | bugün soru sor
 • geyik yazılar bölümünde ufo'lar hakkındaki yazıda bülent ersoy a verip veriştiren site
 • forumları kalitesiz fikirlerin beşiği haline gelmiş,eğitimle pek alakası kalmayan site.
 • eğitim hakkında güzel bilgiler oldugu ögrenilip üye olunan,resim olmamasına rağmen ilk 2 dakika içerisinde 'selam' 'tanısalım mı' tadında 5 mesaj aldıktan sonra ben nereye düştüm diyerek koşar adımlarla uzaklaşılan site.
  (bkz: abazan türk gençliği)
 • yurtdışına gitmek isteyen ve yurtdışında eğitim gören öğrenciler için bilgi platformu ve tanışma forumu olarak kurulmuş ama şimdilerde tam bir çöpçatan formatına büründü

  (bkz: http://www.turkstudent.net/community )
 • yet another facebook kopyası; hem de fontuna kadar: http://www.turkstudent.net/

  şu sıralar yatırımcı desteği aldıkları söyleniyor;
 • bilgi almak için üye olunan ama daha ilk dakikadan arkadaşlık teklifleri ve mesajlar yağan insana nerden üye oldum buraya dedirten site.
 • üye olduktan iki dakika sonra "prenses, hangi masaldansın?" diye bir mesaj aldığım site. yonjadan beri böylesini görmemiştim. neyse ki hesap kapatma seçenekleri mevcut.*
 • kapanmış site.

  bir zamanlar burs bulabilme adına üye olmuştum. bir iki bilgi edinmiş olsak da sonrasında sitenin amacının daha ziyade arkadaş edinme olduğunu anlamıştım. biz de sağa sola bir iki yazdık yalan yok. neyse şifremi hatırlayabilirsem bir girip bakayım ne hale dönmüş diye düşünmüştüm ama domain uçmuş. muhtemelen eski popülerliği kalmamıştı, dolayısıyla kapanmış.
 • kapanmış bir site daha.

  nasıl tanıştığımı hatırlamıyorum ama bir dönem buranın çöpçatan kısmını ağlatmıştım. çok az kişinin olduğu bir ortamdı. her an onlayn kişi sayısı 20-25 oluyordu. kız-erkek oranı ise 1'e 5'ti klasik olarak. keyifli arkadaşlar edinmiştik. güzel zamanlardı. rip turkstudent.
 • ilk zamanlar öğrencilerin bilgi paylaşımında bulunabileceği, her üniversitenin kendi sayfasının olduğu, özellikle yurtdışı ile alakalı faydalı bilgiler edinebileceğiniz bir platformdu.

  özellikle biz bize, eğlence, serbest kürsü köşelerinde çok güzel muhabbetler döner arkadaşlıklar kurulurdu. (hala görüştüğüm onlarca kişi var)
  velhasıl forumun forum olduğu zamanlarda son derece eğlendiren zaman geçirten bir site idi.

  daha sonra ufaktan çöpçatan yüzünü gösterir oldu, daha sonra en büyük hatayı yaptı. yöneticileri saçma salak kararlar ile site yüzünü değiştirdiler, en aktif ve kıdemli kullanıcılarını sudan sebeplerle küstürdüler, haksız yere uzaklaştırdılar ve sonunu hazırladılar.

  dolayısı ile sitenin rank ı bir anda düştü, daha sonra da azalarak bitti.
  o zamanlar 15-20 bin kadar postu olan biri olarak bıraktığımda bu hallere geleceğini tahmin ediyordum. ancak yine de kapanması üzdü. kendisine üzüldüğümden değil ha. ayda yılda bir de olsa olsa bakıp iyi oldu ibnelere diyordum uzaklardan. ahaha

  postları yedeklemeden gitmiş. mübarek olsun