şükela:  tümü | bugün
 • bir yakınımın yaşadığı türktelekom işgencesini aynen aktarıyorum.

  2 yıldır benim cep tellefonumu başka bir müşterileri adına arayıp x beyle görüşebilir miyiz demeleri, kendilerini aradığı yetmediği gibi 3. firmalara da bu numarayı verdikleri için onlar tarafından da x bey diye aranma durumumdur(numarayı türktekomdan aldıklaır şurdan belli hep x bey diyorlar, y bey yada z bey değil).
  ben her defasında hayır ben aygede'yim dediğim halde 2 yıldır bıkıp usanmadan beni x bey diye aramaya devam ediyorlar.

  sinirlerimi alt üst eden bu duruma son vermek için buyrun ben x bey'im dediğimde de güvenlik sorularını geçemediğim için telefonu yüzüme kapatıyorlar.

  düşünün 2 yıl boyunca mütemadiyen her ay, bazen her hafta bu şekilde arandığınızı. nasıl bir sinir harbi yaşadığımı tahmin edemezsiniz. türk telkom'a defalarca yaptığım müracaatlar bir netice vermedi. çağrı merkezi ve telekom müdürlüğüne yaptığım bütün başvurular sonuçsuz kaldı.

  x bey'e ulaşıp iletişim numarasında bir karışıklık olduğunuz sizin yerinize beni araıyorlar demem üzerine, kendisi türktelekoma başvurup bilgilerini güncelledi ve artık söz konusu numaradan aranmayacağının teminatını aldı (bunu 3-5 defa yaptı). her başvurusunda sistemden sözkonusu telefon numarası silindi garantisi verdiler. ama gelin görün ki bir hafta geçmeden yine x bey diye aramaya başladılar. küfür edip kapattım, tekrar tekrar şikayet ettim ama sonuç nafile. hatta beni x bey diye aramayın diye aradığım bir şikayetimde çağrı merkezi çalışanı bana x bey ditap edince o telefonun diğer ucundan çıkıp elamanın boğazlayasım geld. düşünün ben aygede beni x bey adına aramaısnlar diye şikayet kaydıoluşturuyorum adma dalga geçer gibi x bey diye hitap ediyor bana.

  bu salakların bir şey halledeceği yok iş başa düştü deyip kendim araştırdım. onların çağrı merkezi ve telekom müdürlüğünün yapamadığı şeyi kendim buldum. sözkonusu karaşıklığın x beyin tek şifre menüsünde benim numaram kayıtlı olduğu için yaşandığını buldum. hemen x beye online işlemlerden numarasını güncellemesi konusunda ricada bulundum. ama bilin bakalım ne oldu? isim soy isim hatta cinsiyet seçeneklerinde güncelleme yapılabiliyor lakin telefon güncellenemiyor. güler misin ağlar mısın?
  çağrı merkezine bu konuda şikayet açan x bey hala bu güncellemeyi sağlayabilmiş değil.

  artık ben de en sonunda hem türktelekom hem de çalışanları hakkında savcılığa şikayette bulundum. 2 yıldır bana yaşattıkları bu cinnet halinin hesabını mahkeme de soracağım kısmetse. ordan da bi sonuç çıkmazsa ya türktelekom müdürlüğünü yakacağım yada kendimi başka türlü çözüleceği yok bu işin.

  edit: başlıkta bir e fazla olmuş. ona biri el atsın lütfen
 • rezalet puanım 10/10

  türk telekom'un sabah öğle akşam aramalarından ben de bıkmış durumdayım.

  numaralarını engelliyorsunuz başka bir numaradan arıyorlar.

  ayrıldığım ama hala bana takık eski sevgilim gibiler.

  türk telekom bizi sal artık, bizi bırak. kendinde bizsiz bir hayat kur, git bosna hersek'te telekom şirketi al mesela onları darla.

  sal bizi türk telekom, lütfen.
 • öncelikle, bir hayırsever başlıktaki hatayı düzeltirse memnun olurum. sözlük öyle bir çöplüğe dönmüş ki, sahibi, yetkilisi, çalışanı bile umursamıyor artık böyle hataları a.k. başlık açılalı iki ay olmuş, ne bakan var, ne ilgilenen. neyse...

  benim de, dört veya beş yıldır mustarip* olduğum taciz. başlığını açayım diye geldim ama, tahmin ettiğim gibi, benden önce açılmış...

  212 koduyla ararlar, 216 koduyla ararlar, 312 koduyla ararlar, 262 koduyla ararlar, 850 koduyla aralar, doğrudan 444'lü numaradan aralar... abartısız, aramızda asgari 10 defa şu konuşma sekansı geçmiştir:

  ben: sayın yetkili, konuşmayı kaydediyor musunuz?
  yetkili: evet efendim... kalite tırı vırısı gereği tüm görüşmelerimiz kayıt altına alınıyor (sizin kalitenize sokayım!).
  b: bakın, ben türk telekom hizmetleri ile ilgilenmiyorum. lütfen beni teklif listenizden çıkarın. bir daha aranmak istemiyorum.
  y: tamam efendim. bir daha aranmayacaksınız.
  b: lütfen!!!

  hooop, üç bilemedin beş gün sonra başka numaradan arıyorlar. takip etmek için arayan numaraları kenara not ediyorum; aynı ay içinde aynı numara bir daha aramıyor ama bir veya iki ay sonra, bir daha beni aramayacaklarını söyleyen numara tekrar arıyor... yeter ulan!

  arkadaş, ne lanet firmasınız siz! öyle kinlendim ki size, bedava servis verseniz yine geçmem, yeminle.

  not:
  2008'den bu yana hem evde hem de ofiste aynı isp'den hizmet alıyorum.
 • sacma bir politikanin urunudur. tahminimce bu sivri zekalilar, herseyi mobil hale getirerek isletme maliyetlerini azaltma derdindeler. bu sayede de tt bayilerinin sayisini azaltmayi falan dusunuyorlar herhalde. mesela gidin bir tt bayisine. ben paketimi degistiricem yardimci olur musunuz diyin bizim yetkimiz yok musteri hizmetlerini arayin derler. bu beyefendilerin zaten hicbir seye yetkileri yok ne hikmetse. tek isleri fatura odemelerini almak, yeni hat veya numara tasima islemleri yapmak, telefon falan satmak. ama telekomun hizmetleriyle ilgili hicbir sey yapmamak. yahu bizim millet karsisinda canli kanli muhatap gormek ister. musteri hizmetlerini arayip bi suru tusa basip ugrasmak istemez. en basitinden benim 60 yasindaki babam musteri hizmetleriyle muhatap olmaktan nefret eder ve korkar. cunku telefon dolandiricilari fink atiyor. adamin basina daha evvelden boyle bir is geldigi icin her zaman temkinli yaklasir. ayrica basina bir is gelmese bile zirt pirt aranmaktan kimse de hoslanmaz.