şükela:  tümü | bugün
 • genel olarak katıldığım olay. istisnalar illaki olsa da böyle bir genelleme yapmak çok da saçma olmasa gerek.

  edit: içinizde sevmek ile dinlemek arasındaki farkı bilmeyen 2 ayaklılar var.

  edit 2: bok yemişim doğrusunuz.
 • (bkz: hapishanelere güneş doğmuyor)

  bakınızım anlaşılmamış herhalde. bu da gerçekten türkü dinlemeyen insanların türküler konusunda ahkam kestiğini gösterir. hapishanelerde bir çok türkü yazıldığını göstermek adına bu örneği verdim. türkülerdeki suç unsurlarını incelesek buradan bizim köye yol olur. türkü dinleyen, yazan, söyleyen insanlar; arkadaşın üfürdüğü gibi bir olay değildirler. olay da ne demekse artık. o katılmış ama ben katılamadım.
 • nerde bir türkü söyleyen görürsen korkma yanına otur.
  çünkü kötü insanların türküleri yoktur!…

  neşet ertaş

  tabi neşet usta bu sözü, insanların insan olduğu bir dönemde söylemiş, artık geçerliliğini pek korumamakta. belki de herkesin gönlünü kendi gönlü gibi temiz sandığından böyle düşünüyordu. allah rahmet eylesin.
 • müzik türü ayırmadan şunu söyleyebilirim ki, bir müziği ruhuyla dinlemiş insan size zarar veremez, istese de beceremez. bir de şu var; (bkz: #10611271)

  şunu dinleyen iyidir bunu dinleyen kötüdür demek de saçma. ulan bölünmediğimiz konu neredeyse yok. bari buna göre ayrıştırmayın.
 • hafızamız yok bizim yahu, seksen öncesi sol sağ kavgasında birbirini kesenler heavy metal dinleciyisi miydi? pkklılar ve şürekası klasik müzik duayeni mi? dhkpc caz müzik hastası mı? fetullahçılar atmosferik yarrak metal meraklısı mı?

  müzik zevkine göre adam mı olur yahu, türkü seven insan, türkü seven insandır, türkü sevmenin insanı daha iyi veya kötü yaptığı gibi bir sonuca nereden ulaşılır, bu kafaya nasıl gelinir, benim kafa basmıyor.