şükela:  tümü | bugün
 • 1997 yılında yapılan türküler sevdamızın ardından 2001 yılında devamı niteliğinde fakat bu sefer tolga sağ, erdal erzincan ve yılmaz çelik ile yapılmış olan albüm..
 • para kazanmamış ticari kasetlerden biri.
  türküler sevdamızın çok beğenilmesinden sonra, yaptıkları seçimler onlara yakışmamış, "kudretli elleriyle dokundukları her türkü"nün ölümsüzleşemeyeceğini ispatladılar.
 • albümün tamamı pek leziz olmakla birlikte, hüseynik parçası bildiğin yaralar dinleyicisini.
 • tolga sağ, erdal erzincan ve yılmaz çeliğin ayrı ayrı nefes verdiği türküler can yakarken üçünün birlikte söylediği türküler ise ahengi yakalayamadığı için sarıp sarmalayamıyor dinleyen kişinin yüreğini yeterince; tabii sen de kimsin ki böylesine yargılıyorsun üç ustayı diyenler olacaktır ama on yedi yıl önce üç isimde çıraklıktan kalfalığa yeni varmıştı, bugünün ustalığıyla yargılamamak lazım.

  tolga sağ, lütfen sultanım türküsünü dinlemeye alıştığımız dertli divaniden de farklı söylerken arkasına aldığı iki bağlamanın gücüyle bir on beş yıl sonra sesinin nereye geleceğinin de işaretini veriyor: bugün sesi öylesine tok ve gür ama görmüş geçirmiş postniş sahibi dede tokluğunda.

  yılmaz çelik, kan gider ve hüseynik türkülerini peş peşe aralıksız söyleseymiş de olurmuş ama kasetçaların tarihe karıştığı günümüzde bu mümkün ve yakalanacak haz da. bu albüm kendisinin sadece türkçe söylediği ilk albüm, zira kendisini zazaca söylediği türkülerle, deyiş ve semahlarla duyduk, tanıdık, telli kuranına niyaz eyledik.

  erdal erzincan ise bildiğimiz gibi: geçmişiyle bugünüyle birikimini bir hoca üslubuyla aktarmış türkülere nefesiyle ve ortaya doyumsuz bir resital çıkmış aşık veyselin dizeleriyle birleşip: dünyada tükenmez murad var imiş
 • ben bu kelamı ederken yapım yılının üzerinden 21 sene geçmiş... bu albümde çalıp söyleyen abilerimin hepsi şahane insanlardır; sanatçı insanlardır; portre insanlardır. albümün değeri zaten aşikar, nesiller sonra dahi keyifle çalınacak.

  bir önceki versiyonlar için lütfen bakınız:

  (bkz: deyişler semahlar) arif sağ, musa eroğlu

  (bkz: muhabbet türküleri) arif sağ, musa eroğlu, muhlis akarsu, hasret gültekin -bu albüm bağlama çalıp söyleme konusunda doktora tezi niteliğindedir. ha bu arada çalıp söyleyen ozanlardan hayatta olmayanları sivas'ta yaktınız.-