1. tolga çandar'ın ege türkülerini yorumladığı albüm serisi..
  2. ege türkülerini doğru melodi doğru söz ile dinleyip öğrenebileceğiz, üstüne üstlük büyük zevk alabileceğiniz kalan müzikten çıkmış albüm serisi. ilk ikisi gerçekten iyidir.
  3. 1986 tarihinde yayinlanan bu serinin birincisi, yillar boyu istikrarli bir satis grafigi cizmistir. hatta piyasanin icindeki bir arkadasin yalancisiyim, turkiye'de ciktigi zamandan bugune muhtemelen en cok satan bir kac albumden biri imis. [digeri icin bulent ortacgil'in benimle oynar misin'i zikretmisti dostumuz] bandrol vs. legal mevzulari bir tarafa birakirsak..
    benim de 92 yilinda satin aldigim, ilk turku albumuydu. izmirin kavaklari, ah bir atas ver,feraye,kerimoglu gibi her dinlendiginde, kalkip zeybek oynayasiniz gelen turkuleri, tolga candar'in bas bariton sesinden dinlemek cok iyi gelir insana.
  4. ege turkulerinin en guzel, en co$kulu $ekilde dinlenebilecegi album.
  5. tolga çandar'ın yorumu katılmadan değerlendirildiğinde...
    davul yerine elektronik cihazlardan yararlanılarak sentezlenmiş dup tıslarla ve vızıltı eşliğindeki sazlarla hafifleştirilmiş, türkünün muzağı olmuş, * bir albüm. bu şekilde hakaret edercesine yerellikten uzaklaştırılmış türkü düzenlemeleri içeren bir albüm dinlemek isteyenler için tavsiye edilebilir tabi. * *

türküleri egenin hakkında bilgi verin