şükela:  tümü | bugün
457 entry daha
  • ohh ok.
  • romanyada bi herif türk’üm deyince 3 kez tokalaşıp öptü beni. sizde 3 kez oluyo diyo arap kültürü var sanıyolar. hemen konuya açıklık getirip siktirtme arabını demiştim.

edit: gelen mesajlar üzerine şunu söyleyeyim araplar dışında başka ülkelerde hatta ülkemizde de bazı insanlarda üç kez öpüşmek vardır elbet ama ben sadece başımdan geçen bi olayı yazdım abartmayın :)
  • birkaç sene evvel gdansk'ta hosteldeki ortak alanda domuz pastırması emcukluyordu bir bulgar. attım kendimi yan koltuğa arkadaşımın gelmesini bekliyorum. pastırmadan ikram etti. lafladık biraz. türkiye'den geldiğimi öğrenince sorduğu ilk şey eea sen domuz yiyorsun bu sizde yasak değil mi? müslümanlık cart curt diye meraklandı. dini inancım yok diyince daha da şaşırmıştı o zaman türklerin hepsinin müslüman olduğunu sanıyormuş. bugün de halen memleketteki dinciler böyle sanıyor gerçi lol.
  • türkleri akplilerle karıştırıyorlar genelde,

akplilerin arap olduğunu anlatmak uzun sürüyor tabi.
  • anladığım kadarıyla türklerin en büyük övünç kaynağı türk'e benzetilmemiş olmak. soran olunca da "en milliyetçi biziq" derler.
  • sallamaya doyamayanlarda bugün basligi
  • gittiğim ülkeler ve sorulan sorular
    dizilerimizin sayesinde
    senin haremin var mı?(ukrayna)
    fes takıyor musunuz? (güney kore)
    deve ile geziyor musunuz? (güney kore)
    çatal kaşık kullanıyor musunuz? (suudi arabistan)
  • meksika'da da kadınların durumu çok kötüymüş... türkiye deyince akıllarda meksika canlanıyor.
  • -ingilterede yaşadığım dönemlerde, elizabethe benzeyen ( evet kraliçe olan) bir teyze, fransızlara hiç ama hiç benzememe rağmen “are you french” deyip “no, i’m turkish” dediğimde “ho ho ho” deyip yanımdan uzaklaşmıştı:( yıllar geçse de üstünden bu kalp seni unutur mu teyzoş. ama hala anlam veremiyorum, neden bana noel baba numarası çektin ki?

-italya seyahatimde tanıştığım ve beni aradığım adrese kadar götüren muhtemelen +80 yaşlarındaki tatliş italyan amca türk olduğumu öğrendiğinde “turkey is my favourite country which i have ever visited” demişti. ya bak yine aklıma geldi, sen ne minnoştun ya. yerim. umarım korona sana hiç uğramamıştır. amin.

-fransa seyahatimizde restaurantta yan masada oturan fransız abi ve abla ile yaptığımız ufak çaplı bir konuşma sonrası konu hemen nereli olduğumuza gelip türk olduğumuzu söylediğimizde “ooohhh, unbilivilivilible” demişti:( evet burhan altıntop mimik ve tonlaması ile. üzücü..

-veeee seni en sona sakladım bebeğim. evet seni sevgili rus erkeği. beni ilk gördüğünde “davay, davay” demek zorunda mıydın? ne biliyim hayatımın erkeği ile tanışma hikayemin daha farklı olacağını hayal etmiştim hep. evet kendisi sevdiceğim olur lakin bu “davay” muhabbetini dünyanın son gününe kadar ısıtıp ısıtıp onun önüne getirmeyeceğim anlamına gelmiyor. çünkü biz türk kızları çooook reröroyuz.

son olarak; idi nohui suka....
  • keşke ben de türk olsam (!)
175 entry daha