şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hepiniz götoş olmuşsunuz oğlum. türkiye’ de doğmayı şanssızlık görür olmuşsunuz. kriz çıkıyor da pembe götümü bmw koltuğunda ısıtamayacağım diye korkuyorsunuz. milli duygularımızı hiçe sayıp ekonomi peşinde koşan seküler, paragöz, doyumsuz ibnelersiniz. iyi yaşama kriteriniz hep zenginlik. ben dedemle aynı toprakta, aynı dili, aynı kültürü, aynı geçmişi yaşamaktan memnunum. ama siz bu coğrafyanın kaderini asla kabullenmiyorsunuz. insanımız eğitimsiz, görgüsüz diye reddedip toprağınıza kin besliyorsunuz. halbuki aynı görgüsüz insanlar 100 yıl önce cephede kuru ekmeği bölüşüp kan akıttılar. üst insan olmak götümü bmw ye nasıl yaslarım, yeşil bahçemde nasıl hatun kovalarım, nasıl zevk ü sefa sürerim amacıyla yaşamak değildir. bunu sunamayan ülkesini kötülemek değil. üst insan manevi değere önem verip yoksulluktan haz duyandır. belki bu ülkede bazılarınız altındaki bmw den olacak, kaçmak için çırpınacak ama ben buradayım. ortadoğu cehennemi dediğiniz cennet ülkemde kör kurşuna da gitsem, insanlığın hüküm sürdüğü sikik dünyada götümün pembe tonunu koruma çabasında veya sefa arayışı içinde olmayacağım. belki yiyeceğim kör bir kurşunla vatanın toprağına karışım. tüm insanlığın sonu bu olacak. isteyen avrupa toprağında uyumayı seçebilir ama benim dedem burada döktü kanını. allah bizi sadece sağcısı-solcusu, dinlisi-dinsizi aramızdaki türk bağını kaybetmekten korusun.

    iyi dolarlar ibneler tutuşun.
  • (bkz: orospuya başlık aç demişler işim var oğlum açsın demiş)
  • türk'üm deyip kendi ülkesinde önce pkk'ya yaranılmak için türk'üm demesinin yasaklanması ve yıllar sonrasında da kendi ülkesinde suriye'liler işe alınabilsin diye işten atılması yanında önemsiz ayrıntıdır.
  • arslanım seküler kısmını bir kenara bırakırsak paragöz ve doyumsuz görmek istiyosan şöyle bir etrafına bak. ayrıca artık bmw bile kesmiyor sizinkileri maybachlardan a8 longlardan başka arabaya binmiyorlar. hani bu seküler dediklerin var ya hani rahatına düşkün olanlar heh onlar bu ülkenin istikbalini bir kişiye emanet edecek kadar vazgeçmiş değiller ülkelerinden. nerede bir cumhuriyetçi görseniz elitist damgası vuruyorsunuz. 30 lira verip tiyatroya giden adam sizin için elitist, konfor düşkünü ama s serisine binip ihale kapatan reis reis diye ortada dolaşan adam halkın çocuğu. yok öyle yağma. biz aynı gemide değiliz arslanım. aynı gemideysek bile siz kaptan köşkünde 3 4 haneli rakamlara satılan nargile fokurdatırken biz makine dairesindeyiz. bu ülkeyi siz bu hale getirdiniz. o yüzden kes şimdi sesini sikerim dalağını.