şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: buyrun benim) etnik köken itibariyle laz,vatandaşlık bakımından da türk'üm çünkü.lazlar etnik kimliklerini çok iyi biliyor dert etme sen;dediğimdir ayrıca...

  edit:anadil hakkını savunmak için aslen laz olduğum kadar vatandaşlık bakımından da türk olduğumu inkar etmeme gerek yok.bir de almanya'da vatandaşlığa geçen türk göçmenlerin 'türk kökenli almanlar' olarak anılmasına itiraz edene rastlamadım ben.
 • hiç anlayamadığım olay
 • bu vatanın evladıdır. herkesle aynı sorunları çekmiş, aynı sudan içmiş, aynı sistemlerde ezilmişlerdir lakin bunu bölücü propagandası olarak kullanacak kadar hain olmamışlardır. türk düşmanlarının sofrasında meze olmuş saksafon sevdalısı yalayıcıların kendilerini anlamalarına imkan yoktur.

  ayrıca, bu olayı saçma sapan şeylerle kıyaslayıp kendi hastalıklı düşüncelerini haklı çıkarmaya çalışan zavallılar mevcut. ulan kereste! laz dediğin adam yüzlerce senedir bu ülkede yaşıyor, milyon tane sıkıntı çekmiş. o da yetmemiş ülkesi için gönüllü olarak mücadele etmiş, onurluca savaşmış ve kahramanlık destanları da yazmış. kalkıp bunu ''almanya'daki türk, uganda'daki suudi de aynı yeaa :( '' diye kıyaslayabilir misin ? laf diye konuşuyorlar arkadaş. kaldı ki orada doğup büyümüş olanlarına da türk asıllı alman deniyor zaten. kendileri de gocunmuyor, bilakis gurur duyuyorlar.
 • kongo'luyum diyen türk'ten farkı olmayandır. birincisi türk, ikincisi ise kongoludur.
  genetik önemsizdir, kişi kendini hangi kültüre ve millete yakın hissediyorsa o millete aittir.
  bu kadar basit mk. şu ihanet etme tribini de anlamış değilim.
  laz türküm dediğinde "oouw evet süper ne mutlu türk'üm diyene, zaten ne hissetiğin önemli adam türk hissediyor demek ki karışmayın" oluyor da türk ben tayvanlıyım deyince niye ihanet sayılıyor.
  tutarlı olun biraz amını siktiklerimin, yabancı biri sizin milletinize dahil hissettiğinde nası karşılıyosanız aksi durumu da aynı karşılayın çifte standatınızı sikeyim.
 • anadilini coktan unutmustur.
 • ne mutludur ki türküm diyordur. ve umarım evinde, mahallesinde kendi kültürünü ve dilini koruyordur. ayrıca kendileri yetmiyormuş gibi bir de lazları terör örgütü kurmaya iten insanları göstermiştir. pardon, ne insanı.
 • ırkçı, faşist bir kürde dert olmuş laz.

  kendi başına bölemedi memleketi, nasıl fitne çıkarırım arayışı içinde ibnetor. bilmediği şey ise, laz adam gibi adamdır. hem ne merak ediyorsun. tayyip senin için yeterince çalışmıyor mu? kıçını daha çok yırtarsın.
 • türklüğü bir etnik köken olarak değil bir ülkenin vatandaşı olmak olarak algılamaktadır (ben şahsen ayrımcılığın her türlüsüne karşıyım, ama devletler ne yazık ki değil). mesela bir amerikalıya (evet, u.s. citizen) sen amerikan değil ingilizsin, ispanyolsun dersen senin götünü orada keser. niye? adamlar amerikalılığı o kadar manyakça benimsemişler çünkü. peki bu adamlar etnik olarak amerikalı mı? değil.
 • nufusunun çoğunluğu asimile edilmiş ermeni, süryanı ve türkmen kökenli bireylerden oluşan kürte dert olmuş lazdr. hadi bu laz vatandaşlık nedeniyle türk olduğunu iddia ediyor, peki sen bu coğrafyanın başka milletlerle en çok karışmış halkı olduğun halde ne bokuna kürt olduğunu iddia edebiliyorsun lan amın oğlu estaban..
 • lazları neden ülkeyle derdiniz yok diye baskı altına almaya çalışan bazı kişilere dert olan durum.