• (bkz: buyrun benim) etnik köken itibariyle laz,vatandaşlık bakımından da türk'üm çünkü.lazlar etnik kimliklerini çok iyi biliyor dert etme sen;dediğimdir ayrıca...

edit:anadil hakkını savunmak için aslen laz olduğum kadar vatandaşlık bakımından da türk olduğumu inkar etmeme gerek yok.bir de almanya'da vatandaşlığa geçen türk göçmenlerin 'türk kökenli almanlar' olarak anılmasına itiraz edene rastlamadım ben.
  • ırkçı, faşist bir kürde dert olmuş laz.

kendi başına bölemedi memleketi, nasıl fitne çıkarırım arayışı içinde ibnetor. bilmediği şey ise, laz adam gibi adamdır. hem ne merak ediyorsun. tayyip senin için yeterince çalışmıyor mu? kıçını daha çok yırtarsın.
  • amerikalıyım diyen irlandalıdan, fransızım diyen bretondan, çinliyim diyen mançuryalıdan, almanım diyen alsaslıdan farkı olmayan lazdır. dünyadaki varlığını kabile kimliği üzerine kurgulamayacak kadar 'insan' olabilmiştir.

en çok da, fırsatı olsa birbirini bir kaşık suda boğacak olan, zilyon yıllık tarihi olduğunu iddia edip o tarihte yancılığını yaptıklarına ihanetten başka bir iz bırakmamış olan dağlı mezopotamya döküntülerini gerer.
  • adamdır.hastır.kaypak değildir.orospu çocuğu hiç değildir.
  • türklüğü bir etnik köken olarak değil bir ülkenin vatandaşı olmak olarak algılamaktadır (ben şahsen ayrımcılığın her türlüsüne karşıyım, ama devletler ne yazık ki değil). mesela bir amerikalıya (evet, u.s. citizen) sen amerikan değil ingilizsin, ispanyolsun dersen senin götünü orada keser. niye? adamlar amerikalılığı o kadar manyakça benimsemişler çünkü. peki bu adamlar etnik olarak amerikalı mı? değil.
  • ben de ''türküm diyen arap'' versiyonuyum bunun. nihayetin de burada doğup burada büyüdüm. aksini hissetmem mümkün değil. ayrıca ak gezenlerden daha vatanseveriz. biz ailecek şehid edilen askerler ve reyhanlı'da öldürülen insanlarımız için ağlarız, onlar başkaları için ağlar.

ayrıca milli takım maç aldığı zaman hatay sokakları inliyor be! % 80 de arap.
  • ne mutludur ki türküm diyordur. ve umarım evinde, mahallesinde kendi kültürünü ve dilini koruyordur. ayrıca kendileri yetmiyormuş gibi bir de lazları terör örgütü kurmaya iten insanları göstermiştir. pardon, ne insanı.
  • türklüğün sadece bir ırk olmadığını idrak etmiş, bölücülüğü asla benimsemeyen, lazlığından vazgeçmemiş ama türklüğü benimsemiş, yaşadığı toprakları seven, birilerinin oyununa gelmeyen adam gibi adamları ifade eden sözdür.
  • laz'dan kastınız karadenizli olması sanırım; genelde bizim coğrafya'da böyle algılanıyor. benim dedem "etnik olarak" olarak laz'dı. türk'tü. öldü gitti. inançlıysan milliyetini sormayacaklar, inançsızsan zaten hiç varolmayacak. takılmayın bu tür şeylere. insna gibi yaşayın.
  • irk denen kavramın sikikliğinin farkına varamayan kişiler tarafından eleştirilmektedir. ne fark eder ki ne diyorsa, nereliyse?
hesabın var mı? giriş yap