şükela:  tümü | bugün
  • yumurta gotun agzina gelmek deyimiyle paralel deyimimiz.
  • çoğu fikir insanın aklına zihni gevşemiş haldeyken gelmektedir. albert einstein "neden iyi fikirler aklıma sabahları traş olurken geliyor?" diye sormuştur. bunun sebebi alışılmadık fikirlerin ortaya çıkması için zihnin iç kontrollerden gevşemiş olmasının gerekmesidir. dalgınken, traş olurken ya da sıçarken.
  • bu sözü söyleyen türk’ün aklına bu düşünce, ya kaçarken ya sıçarken gelmiştir bundan eminim...
    çünkü bu entryi buraya yazmak, sıçarken aklıma geldi benim...
    (bkz: tam bir türk olmak)
  • gencligimde lucas arts'in adventure oyunlarinin cozumunun cogunlukla tuvaletteyken aklima gelmesi sebebiyle,yurekten inandigim cümle.
  • askerlikten nasıl kaçarım diye uğraşmaktan yoruldum 3 yıldır. karnımda yıllardır sert ve büyükçe bi kitle var. fındık-ceviz arası bişi. ben kist olduğunu düşünüyorum. hiç sancı yapmadı bunca zaman. zararlı bişi olsa yapardı diye düşünmekten, biraz tırsmaktan çok da üşenmekten baktırmadım hiç. geçen yine sıçıyorum afedersin, dedim askere gittiğimde söyler bi ameliyatla hava değişimi patlatırım. şimdi bişi çıkmasa ve ilaçla basit tedavi olsa o durumda üzülür müyüm, sevinir miyim bilmiyorum. yıllar geçtikçe daha da büyüyor gözümde askerlik.
    hep sıçarken, kaçarken böyle adiliklere çalışsın zaten kafa.
  • keşke sınavları tuvalette çözmemize izin verseler dedirten önerme.
  • lise 4'te iken biyoloji hocama söylediğim laf. lafı söylediğimde sınıfın bana aval aval bakması efsaneydi. ulan sanki hiç sıçmamışsınız.