• işte yüzünün gösterilmesinden bile tırsan o bakteri
  • terörist ne kadar delikanlıysa ona o kadar muamele edilir. delikanlılıktan söz edenler: siz hiç delikanlı terörist gördünüz mü? hangi terörist delikanlı gibi savaşır? tv karşısında, klavye başında yazmak çok kolay tabi. dün silopi de yaşananlarda size göre faşist devletin yaptığı şeyler tabi.
    silopi de mahalle girişine hendek kazıp giriş çıkışı kapatan delikanlılara karşı yapıldı dünkü operasyon. sizin o delikanlılar varya bir polisi roketle parçaladılar. delikanlı gibi yine etek giyip yine delikanlı gibi başlarını örterek hemde...
  • istanbul'da yüzünü kapatıp keleşlerle dolaşanlar delikanlı, değil mi?

155'e ihbarda bulunup polisler gelince onlara pusu kuranlar delikanlı, değil mi?

askerin çocuğunun karısının yanında kafasına sıkanlar delikanlı, değil mi?

bebek öldüren orospu çocukları delikanlı, değil mi?

bunların içinde bulunan, bunları destekleyen, bunlara terör örgütü diyemeyenlerin hepsi delikanlı, değil mi?

ps: gezi ruhu dediniz, hepimiz destek verdik. ama şimdi tutmuş gezi ile bu tür olayları bir tutuyorsunuz. yapmayın!
  • bütün mevzunun özeti.

sürreal bir görüntü adeta. yüz üstü yatırıp ellerini arkadan kelepçelediğin insanların tepesinde namluyla dolaşıp, "türkün gücünü göreceksiniz!!!" diye bağırıp, bir yandan da, "ne yaptı lan bu devlet size" diye sormak. yani bunu sorarken de hem retorik, hem de alabildiğine safça soruyor aslında, devletin bir şey yapmış olabileceği ihtimalini bile asla tahayyül edemeyecek bir saflıktan, bir ölümcül samimiyet mevzisinden soruyor. yani hakkaten, ne yapmış olabilir ki devlet? bir şey yapmadığı halde niye böyle isyan ediyor, niye türkün gücünü görmek istiyorsunuz durduk yere?

ışid videolarındaki gibi, muhatabının önce insanlığını, onurunu öldürmeyi, önce haysiyetini aşağılamayı hedef almış, ve aynı anda soruyor: "ne yaptı bu devlet size?" dediğim gibi, sürreal, daha doğrusu gayet irrasyonel bir görüntü, hiç gerçekçi değil, senarist resmen saçmalamış, buna inanmamızı, bu filmin içine girmemizi beklemesi çok saçma. böyle tirat mı olur? adam cevap bile beklemiyor, cevabı dinlemeye tahammül edecek vakti de yok kesinlikle, anlatmaya kalksan dipçiği ağzına indirecek, nitekim on yıllardır böyle yapmış, derdini anlatmak için gazete çıkarmışsın öldürmüş, kitap yazmışsın süründürmüş, parti kurmuşsun kapatmış, meclise girme diye önüne baraj koymuş, kısacası sesini kesmek için her şeyi yapmış, ve hala tepende dikilmiş, yüzünü kaldırdığın an bağırıyor, "bakma lan banaa!" ama hala, cevap veremeyeceğinin bilinciyle, seni dinlemeyecek olmanın rahatlığıyla sorduğu soru da baki: ne yaptı lan bu devlet size?

hiçbir şey tabi. rahat batıyor hep.
  • oğlum adamlar saldırı planı yaparken yakalanmış lan daha neyin tribindesiniz? nasıl bir kafadasınız anlamak zor gerçekten. illa ailenizden birini mi kaybetmeniz lazım bu adamların nasıl tipler olduğunu anlamak için? bu adamlar yakalanmayıp ailenizden birilerini öldürselerdi yine aynı şeyleri yazabilecek miydiniz buraya? bir de tek olayı pusu kurup masumları öldürmek olan bir terör örgütüne yapılan olayı bu mu sizin delikanlılığınız noktasına getirmiş romantik arkadaşlar. götümle güldüm hepinize.
    not: milliyetçi değilim, bonus olarak da deistim.
  • sozlukte oradaki polise anali bacili kufur eden kansiz kopekler var ya. hani olmaz ya, orada yatanlarin arasinda olsalar neler soyleyeceklerini ben cok iyi biliyorum. "anami sik beni birak amirim. o elimde yakaladigin roketatarin namlusunu gotume sok ama sonunda beni birak."
    ıste en delikanlilariniz orada elinde roketatarla pusudayken yakalaninca dili gotune kaciyor. neyin kabadayiligini yapiyorsunuz sanal ortamda orospunun evlatlari.
  • evet dun oldugu gibi bu yerde yatanlar bugun yine polise telefon acip kaza ihbari yapacak sonra da tarayacaklar, evet dun oldugu gibi bugun yine ambulansi, yangin sondurme araclarini yakacaklar, yine tren bombalayacaklar ama onlar cok magdur ya.

(bkz: hassiktir ulan hassiktir)
  • hümanist nidaların kol gezeceği bir başlık olmuş.

babam şark görevi için istanbuldan sivasa tayin istedi. istemesindeki tek sebep o zamanlar 3 yaşında bir oğlu 1 yaşını doldurmamış bir kızı olmasıydı.

neyse sivasa tayin olduk, yerleştik. şehir dışında bir lojman dairesi tahsis edildi. sivasta sakin geçen üç ayın ardından madımak oteli yakıldı ve sivasta bir çok şeye maruz kalacağımız dört senelik macera da bu olayla başlamış oldu.

babam istanbulda tem. de görev yaptığı için, (85-93 yılları arası) sürekli kılık değiştirmesi istenir, zırt pırt ölümle tehdit edilirdi. annem bize bunlardan bahsetmez, pazar günleri babamla dışarı çıkmama izin vermezdi. sivasta da aynı hikaye başladı.

o zaman madımağı polis yakmışçasına bir izlenim vardı. sanki ben çakmağı çaktım, babam da benzini döktü. neyse lojmana bir kaç saldırı oldu, bunları gazeteler yazmadı, internettten sadece bir olayın kaydını bulabildim.

-lojman kapısında nöbet tutan, gündüz çıkarken selam verdiğim bekçi amcayı öldürdüler.
    -lojmanın içinde gece evine dönen polis amca (sınıf arkadaşımın babası) onu vurdular.
    -babamın çalıştığı karakolu taradılar. (babam senelik izne çıktıktan tam bir gün sonra)
    -sivastan ankara yönüne giden otobüsleri durdurup yaktılar. (esadaş ya da dadaş olmalı)
    -karakolun taranmasından bir sene sonra aynı gün emniyet müdürlüğünü taradılar.

http://www.zaman.com.tr/…rakola-saldiri_336261.html

bu arada bu saydığım olaylar benim 5 ila 8 yaşlarımdan anımsayabildiklerim.

size göre evet efendim polis zulm ediyor. şiddet gösterip tarayıp gömüyor zaten. hatta ölülerini seviyor.

o taranan karakolun üst katında metin abi oturuyordu. hanımı hamileydi. o gece bebeğini düşürdü. bunu da hiç bir haber yazmadı.

bu arada ufak bir not; biz ne zaman eskişehire yolculuğa çıksak, annem kardeşim ve beni sıkı sıkıya tembihlerdi. aman babam polis demeyin. çünkü otobüste böyle bir soruyla karşılaşıp, babasını polis olduğunu söylemesiyle , babasını kaybeden bir evlat vardı. bunu da kimsecikler duymadı.

taşlamak, molotof atmak, hendek kazmak her hangi bir ırka yüklemeden yazacağım "hak aramak" sa eğer, kusura bakmayın o hakkın içine tüküreyim ben. mühimmat sevkiyatı yapan askeri taşlamak, nöbet tutan askeri taşlamak, o size silah sıkamıyor diye daha çok taşlamak hak aramaksa ben o hakkın içine sıçayım.

sonra güvenlik güçleri niye ayarsız hareket ediyor. senin yüzünden kardeşim. sen tahrik edip sonra faşizimden bahsediyorsun.
  • (bkz: sevim koş yine mağdurlar var)

o bölgede 30 yıldır devam eden gerçekliğin kesitiymişmiş. ulan 30 senedir, öğretmen polis asker demeden kalleşçe yavşakça katlettiniz. o yere yatırılan insanlar bak bakalım neden yere yatırılıp arandılar. son 10 günde 5 roket patlatılan yerde gerçekleşti bu olay. yakalanmasalardı kim bilir yine nereyi uçurmaya çalışacaklardı.

ama beyimiz yine hümanistlik yine prim peşinde. koysan bunu oraya, yaşa şurda 1 sene desen, 1 hafta dolmadan tekmelerini götüne vura vura kaçar.
hesabın var mı? giriş yap