şükela:  tümü | bugün
  • izmir marşı'nın bir mısrasıdır. nedense "izmir marşçıları" tarafından, "türk oğluyum ben ölmek isterim" mısrasıyla beraber hiç dile getirilmemektedir.

"çünkü bestede yok" mu? heceler aynı sayıda neredeyse, ifadeler aynı vurguda... yoksa sen koyuver. koymuyorsan amacın siyasidir. boş yere yalan dolana gerek yoktur. delikanlı olacak ve siyasi amaçla bunu söylediğini açıkça ifade edeceksin o hâlde.
  • (bkz: cevab veremedi)

bu solcular böyle. cevap veremeyince hemen "pis tirööölll" oluyorsun.

gerçekleri yüzünüze yüzünüze vurup doğruları gözünüze gözünüze sokmaya devam edeceğiz. ta ki siz akıllanana dek...

izmir marşı'nda, türk askerinin yaptığı bir eylemi ifade edilen cümledir.
  • bazılarını ve aktrolleri rahatsız ediyorsa o halde daha yüksek sesle, bağıra bağıra!!!

izmir’in dağlarında çiçekler açar.
    altın güneş orda sırmalar saçar.
    bozulmuş düşmanlar hep yel gibi kaçar.
    yaşa mustafa kemal paşa,yaşa;
    adın yazılacak mücevher taşa.!!!

evet ben türk oğluyum türk olarak ölmek isterim. arap türkü, osmanlı türkü değil, has be has orta asya türkü!!! kimsenin bunları dile getirmekten rahatsız olduğu yok. bu marş 4 kıta ve ilk kıtası söyleniyor. istiklal marşının ilk 2 kıtası söylenirken diğer 8 kıtasından rahatsızlık mı duyuluyor sence? siyasiymiş peeehhh. kime göre ?bu ilkenin kurtarıcısı ve kurucusu atamızın adını anmak siyasi mi?
  • atatürkçüyüm, deistim.

izmir marşının en çoşkulu söylediğim kısmıdır “türk oğluyum ben ölmek isterim, toprak diken olsa yatağım yerim!”

ben arap dini kurallarına göre allahın sevgisini kazanmak için değil, şanlı atalarımın, cesur yiğitlerin evladı olmaya layık olmak, her şanlı asker gibi vatanımı, içindeki sevdiklerimi, insanlığı, ilerlemeyi, kaliteyi ve eşitliği korumak için canımı vermek istiyorum.

tanrım beni sever ya da sevmez; kendi takdiridir. ben bildiğim gibi yaşayıp, bildiğim gibi öleceğim.