• bugün yaklaşık 700 çocuğa boğaz turu attıran ve onları denizleri temiz tutmak için bilinçlendirmeye çalışan koç kuruluşu.

onlar sayesinde biz de çocuklara güzel bir 23 nisan yaşatmaya çalıştık umarım başarmışızdır.
  • ulvi bir amaca hizmet ediyor olsa da, tutarsızlığı nedeniyle beni kaybetmiş markadır.

evet, sabun deterjan vs içerikleri oldukça temiz ama bütün ürünleri minicik plastik şişelerde satılıyor. kalabalık nüfuslu evimizde neredeyse haftada bir şişe sabun bitiyor, plastiği de mecburen çöpe gidiyordu. bu yüzden kullanmaktan vazgeçtik, katı sabun veya en azından litrelik ürün satan markaları tercih etmeye başladık.

yap kardeşim şu sabunun beş litreliğini. parasında pulunda değiliz, sürekli plastik çöpü çıkarttırma bize. azıcık tutarlı olun, azıcık daha akıllı olun.
  • cam ve ahşap temizleyicisi gayet iyidir. genel yüzey temizleyicisi ya ayrıca durulama gerektiriyor ya da ben kullanmayı beceremiyorum, pek memnun kalmadım. ama ahşap taş demeden bütün yüzeylerde ahşap temizleyicisini kullanıyorum ondan memnunum. bulabilirsem sabun ve bulaşık deterjanını da denemeyi planlıyorum.

edit: teknem falan yok, evde kullanıyorum. suya zarar vermeyen temizleyici buldum diye markette zıp zıp zıpladıydım ilk gördüğümde.

büdüt: bir de cam temizleyicisi çok güzel kokuyor.
  • sıvı el sabunları çok güzel kokuyor.
  • bulasik deterjani sanki yaglari sokmuyor gibi.. sadece bardak mi yikayayim? oysa ki ne guzel icime sinerek almistim.
  • bulaşık deterjanıyla güzel cam siliniyor. sanırım kuduz gibi köpürmediğinden. bulaşıkta beğenmedim. aynı sebepten olabilir.
  • yeni tekne sahipleri ilk önce bunlardan alır, sonra bakar temizlemiyor döner pril'e cif'e diyorlar.

sıvı el sabunun kokusuna hastayım o ayrı.
  • çevre dostu deterjan tercih ettiğim için dikkatimi çekti, denemek için aldım. bulaşık deterjanından hiç memnun kalmadım. zaten bardak çanak bulaşık makinesinde yıkanıyor. geriye tencere tava kalıyor, onları da yağdan arındıramıyor. bi deterjanın çevre dostu olması kadar, işe yaraması da önemli. muadili olan frosch veya amway bulaşık deterjanları çok daha başarılı.
  • sıvı el sabunu ne kadar güzel kokulu ve yeterince temizleyici ise bulaşık deterjanıda bir o kadar işe yaramaz maalesef. özellikle hayvansal yağlarda temizleyicilik sıfır.
  • ürünlerin türkiye'de üretilmesi ve çevre dostu olması hasebiyle mümkün mertebe denk geldikçe alıyorum.gerçi bugüne kadar dört farklı ürününü kullandık.
    çünkü alışveriş yaptığım noktalar da o kadarını bulabildim.

yüzey temizleyici,yağ sökücü , elde yıkama bulaşık deterjanı ve makine bulaşık deterjanı.

makinesi kötü.

ııh! olmamış!

bu arada hepimizin alışveriş yaptığı marketlerde doğal olanı geçtim yerli malı otomatik bulaşık makinesi deterjanı yok maalesef!
hesabın var mı? giriş yap