şükela:  tümü | bugün
 • pek cok kisinin aklina total eclipse of the heart i getiren kelimeler.
 • ingilizce'de business ve finans terminolojisinde "iflastan kurtarmak, boktan cikarmak, duzluge getirmek" anlamindadir.
 • clinique kozmetik markasi'nin bir cilt bakim kremi.
  ciltteki renk farkliliklari, yaglanma ya da kuruluk, kismi yaglanma, gozeneklerin genislemesi gibi problemleri duzeltir.
  gece yatmadan evvel surulmesi uygundur, sabah da yuz yikanip tonikle silinir.
 • nirvana'nın muzurluk kokan bir ba$ka az bilinen $arkısı.
 • take a step outside yourself
  and turn around
  take a look at who you are
  it's pretty scary
  so silly
  revolting
  you're not much
  you can't do anything

  take a step outside the city
  and turn around
  take a look at what you are
  it is revolting
  you're really nowhere
  so wasteful
  so foolish
  poppycock

  who said don't look back?
  don't believe 'em
  go for that crazy sounding restaurant
  'couse they're gonna try and get behind you
  don't you let them do it
  you know what i'm talking about?
  you hear me talking?
  you hear me talking?

  it's pretty scary it's so revolting

  take a step outside the country
  and turn around
  take a look at what you are
  it is amazing
  take a good look
  you're no big deal
  you're so petty
  it's lots

  take a step outside the planet
  turn around and around
  take a look at where you are
  it's pretty scary
 • nirvana tarafindan coverlanmis orijinali devo'ya ait olan enfes sarki.
 • türk halk müziği'ndeki turna kuşu motifinin ingilizceye yuvarlak bir formda uyarlanmış hali.
 • new wave müzik türüne ait bir şarkı. nirvana tarafından coverlanmıştır çünkü kurt, punk ve new wave hastasıdır. hatta grubunun eskiden new wave olarak bile tanınmasını isterdi, grunge değil.
 • iş ve finans terimi, finansal olarak ciddi anlamda batmanın eşiğinde olan bir şirketin çoğu zaman bu iş üzerine uzman yeni bir yönetim/yönetici tarafından şok tedavisi ile ayağa kaldırılmaya çalışılmasıdır. çok risklidir ancak başarılı olması durumunda da buna göre kazançlar devasadır, bu yüksek getiri bekleyen yatırımcıların iştahını kabartan bir durumdur.

  turnaround'u etkin hale getirebilmek için şirketin içinde yalnızca para kazandıran ve iyileştirmeden sonra para kazandırma potansiyeli yüksek olan fonksiyonlar devam ettirilir, şirkete para kaybettiren fonksiyonlar ise en kısa zaman içerisinde kapatılır. çoğu zaman bir şirketin en büyük gideri maaşlar olduğu için, iş gücünün kimi zaman yarısı kimi zaman yarısından fazlası işten çıkarılır.

  şirkette aynı anda birden fazla iş yapabilen, joker elemanlarla bir fonksiyonun görevlerini en iyi icra edenler kalır geriye. bunun yanında çoğu zaman bu hızlı yeniden yapılandırmayı dış kaynaklardan kısa ve yerine göre uzun vadeli nakit enjeksiyonları takip eder. burada şirketin riski hâlâ çok yüksek olduğu için, şirketin girdiği borçlanma da yüksek faizlidir. bunun için minimum dış fonlamayı kullanmaya çalışır şirket.

  bu konuda uzmanlaşan yöneticiler çoğu zaman finans kökenlidir. zira eğer şirket içinde bulunduğu mali sıkıntıdan kurtulamazsa, şirket batacak ve şirketin değer ürettiği diğer alanların hiçbir anlamı kalmayacaktır. bu bağlamda da cari dengeleri düzenleme başta olmak üzere şirketin kritik öneme sahip finansal rasyolarını makul düzeye çekmek için gerekenler yapılır. dolayısıyla yeni sermaye ve borç arayışı buradaki en kritik olaya dönüşür. finansal yönetim becerisiyle piyasada saygı duyulan buna bağlı olarak da birkaç telefonuyla para bulabilen yönetici ise bu en kritik olayı açan anahtardır.