şükela:  tümü | bugün
 • az önce türkiye seyahat acentaları birliği'nin (türsab) facebook hesabında öğrenip şok olduğum hadise

  kaynak

  edit: ekleme

  2. edit: dayanamadım ben de yorum yapıcam. daha 2 hafta önce pragda 3 kişi 3 gecelik 3 yıldızlı bir hotele toplamda 216 tl ödedik. euro'nun 4 olduğu bir ortamda bu 54 euro yapar. yani kişi başı 18 euro yapar. 3 geceliğine 18 euro vermişsek günlüğüne kişi başı yaklaşık 6 euro vermişiz demektir. bu da bizim resmen booking.com ile hoteli kazıkladığımız manasına geliyor*

  doğru karar. hoteller kazıklanmasın.

  3.edit: hotelin adı gallery hotel sis

  4.edit: rezervasyon ekran görüntüsü

  5. edit: bazı hotelci, resepsiyonist, turizmci, rehber arkadaşlar bu kapattırma hadisesini savunur gibi olmuşlar. siz ekşisözlükçüler ne bilirsiniz demişler. iyi de ellaam ben değil miyim bu hotellerde konaklayan, tabiki de ben bilicem. bu kimi etkiliyor? beni. o zaman sus.
  türsab senin haklarını savunmaya çalışıyor olabilir ama sen bunu kendi açından anlatmıyorsun direk booking.com'u eleştirip kapatma hadisesini aklamaya çalışıyorsun. bu olmaz.

  dünyanın geldiği nokta belli. olay burada dönüyor. sen bunun yerli bir muadilini yapamamışsın. kalkıp da mafyavari şekilde kapatıyorsun. booking.com'un alternatifleri varmış da trivagosu bilmemnesi falan. arkadaşım salak değiliz onları biz de biliyoruz. hatta booking.com'da fiyat-performans parametresinde en uygununu bulduğumuzda bile dur lan bir de trivago'ya, epedia'ya, laterooms'a bakalım diyoruz. ama dönüp dolaşıp gene booking'den alıyoruz.

  bir düşün neden booking'den alıyoruz
 • (bkz: haydaa)
 • sebep ?
 • bu kuruma üye olup da bunu kabul eden işletmecilerin de aklını sevmek lazımdır. ilk öcne kendilerinin tepki göstermesi gerekir bu duruma.

  bu karar haksız rekabetin önüne geçmek için değil, tüketiciyi rahat rahat sikemediklerinin rahatsızlığıdır.

  neyse hala bu fiyatlara, bu muameleye türkiye'de tatil yapan arkadaşlar düşünsün.

  (bkz: dns ayarları)
 • skandal karardır. ulan insanlara kolay rezervasyon yaptırmasını geçtim, kaç tane kaldığım ufak otel sahibinden burası olmasa müşteri gelmez lafını bizzat duymuş biriyim. kimin rekabetine haksızlık etmiş burası?

  yakında hostelworld, airbnb falan da gider desene. türkiye'deki bu alternatif oluşturmak yerine kapat mantığı nedir ya?

  neyse en azından yurtdışı rezervasyon devam ediyor. şu şartlarda hala yurtiçi tatil yapan cidden parasının kıymetini bilmiyordur, daha rencide edici sıfat kullanmak istemiyorum. isterse yurtdışı çıkış yasağı olsun evin balkonunda portakal elma yerim yine bi yere gitmem amk.
 • ucuz otel hayalini sonlandıran olaydır. türsab ortalığı skecek.
 • yurt dışına çıkışı yasaklayamadılar ama bu da olumlu (bkz: yurt disina cikis yasaklansin).
 • hiç internette otel aradınız mı?
  türsab sizi, "200'den fazla website ve uygulama üzerinden 700.000'den fazla otelin fiyatlarını anında karşılaştırıp önünüze seren; 100'lerce otel arasından en uygun seçimi yapma derdinde(!) bırakan" sitelerden kurtaracak.
  otel mi?
  başını alırsınız.
  haddinizi bilin!!

  büdüt: anlam bozukluğu giderilmeye çalışıldı.
hesabın var mı? giriş yap