şükela:  tümü | bugün
  • "dünya bilişimde ekonomide çağ atlayıp parayı götürürken bizdeki dede zihniyetli anadolu çomarlarının kafasını kuma gömmesini" akla getiren durum.

bu zihniyet bir ara youtube'dan müzik dinlenmesine de karşı çıkıyordu. mp3 formatına karşı çıkan "türk şarkıcı" gördü bu ülke! bu sırada yabancılar youtube'dan paraları götürüyordu tabi..

hayaller: booking.com gibi uygulama geliştirip bunu dünyaya pazarlayıp ülkeye milyonlarca tl sokmak.

hayatlar: site, uygulama falan yasaklatmaya çalışmak.

sonuç: bu uyduruk yasakçı zihniyet bizi daha çok tahrik ediyor. yurtdışına eğilimimiz artıyor. anadolu çomarı zihniyeti sebebiyle artık bu ülkede tatil yapmak istemiyoruz. yapsak da size para kazandırmak istemiyoruz. sen o siteleri burda belki yasaklatmaya çalışırsın ama sana gelecek olan muhtaç olduğun yabancılar hep o sitelerle otel alıyor artık.

çağların değişimini durduramazsınız. değişimlere ayak uyduramayan ve müşteri taleplerini bastırmaya çalışan gruplar iflas ederek yıkılmaya mahkumdur.

dünya'nın şu anki tablosuna bakarak ne demeye çalıştığımı belki anlayabilirsiniz.
  • paypal, uber ve şimdi de booking. nerede global bir dev firma var, insanlar hizmetlerinden memnun hemen baltalıyoruz.
  • adım adım bir sudan, bir cibuti olma yolunda ilerlediğimizin bir başka kanıtı.
  • türsabın ''bırakında kendi vatandaşımızı rahat rahat düdükleyelim'' derdi ile açılmış dava neticesidir.
    akıllara şunu getirtmiştir.
    sikmeseler bari
  • nedense pek adil görünmüyor. (bkz: bağımsız türk yargısı)
  • (bkz: şaşırmış bunlar)

oğlum sektor booking.com a damardan bağlı. çıldırmış olmak lazım bunu yapmak için.
  • turizme vurulan son balta

gecen sene adana'da bi otelde konaklayacaktim internetim olmadigi icin direkt otele gittim. bos oda sordum, adam odamiz kalmadi sadece suit odamiz var dedi. vazgecip ciktim, bi yerden internet bulup booking'den baktim, bir suru bos oda gozukuyordu.

baska bi yerde de direkt otele gidip oda sordum. fiyat yuksek geldi ciktim. booking'den bakinca ayni oda neredeyse %40 daha ucuz gozukuyordu.

booking'in soyle bir avantaji var; en dusuk fiyatlari goruyorsunuz, sehirdeki butun otelleri karsilastirabiliyorsunuz ve genius uyeyseniz %10 indirim bile aliyorsunuz.

hani diyorsunuz ya ilk basta otelcilerin buna itiraz etmesi lazim diye. cok beklersiniz, adam kafasina gore fiyat verebiliyorken neden itiraz etsin?

ayrica; ben ki butun rezervasyonlarimi booking'den yapiyorum. yani siz simdi yasakladiniz diye gidip tatilsepeti'nden falan mi yapacagim?

(bkz: de siktir lo)
  • kapatma karari nihai değil, türsab'ın açtıgı dava esnasinda sundugu tedbir talebi mahkemece kabul edilmis, faaliyet durdurulmuş. geçici nitelikte yani faaliyetin durdurulmasi. nihai karari bekleyip görecegiz.
  • türk turizminin daha da yerlere düşmesine neden olacak karardır.

#hayır
  • çüşşş artık yaw, yemin ederim ülke resmen bok çukuruna döndü.