şükela:  tümü | bugün
  • adamlara bak ya. serbest rekabeti yasaklatıyorlar ki kendi aralarında fiyatları belirleyip vatandaşı rahat öpsünler. gerçekten bu ülke vatandaşı olmaktan her gün daha da yoruluyorum. önce paypal sonra bu. böyle vizyonsuzluk, böyle çekememezlik olmaz. sen adamı şikayet edeceğine kalite seviyeni adamla rekabet edecek seviyeye çek. yok ama bunu yapmaktansa vatandaşı düdüklemek daha kolay değil mi?

booking şu hayatta istikrarlı olarak kullandığım belki de tek platform ve beni hiçbir zaman mağdur etmedi. bir sorun olduğunda çözene kadar peşimde pervane oldular ve çoğunda çözdüler de. üstelik yorumlar, puanlamalar ve yaptıkları indirimler cabası. telefon uygulamaları, müşteri hizmetleri ile inanılmaz kullanışlı ve faydalı. sık seyahat edenlerin resmen eli kolu. işin diğer tarafında ise bu platform aracılığıyla binlerce otelci de ekmek yiyor. ben böyle rezalet görmedim arkadaş. bu işte payı olanları allah’a havale ediyorum. o haklarında en iyisini verir.

buradan türsab’a sesleniyorum. o yerli ve kazıkçı acenteleri kullanırsam da ne olayım. istediğiniz kadar kapattırın, yasaklattırın.
  • saçmalığın daniskası bir olay. bunalıyorum memleketten artık.
  • şile de 10 odalı ufak bir otel olarak müşterilerimizin neredeyse tamamını booking den buluyorduk. özellikle yabancı müşteriler kesin booking den geliyordu.

şimdi ne yapacağız bilmiyorum, muhtemelen hic yabanci turist gelmeyecek, turklerde de dusus olacak cunku adamlar bizler gibi butik otellere ulasamayacaklar.

kisacasi bizi patlatmis gelismedir.

edit: yabanci musterilerimiz booking i hala kullanabililiyorlar, darbeyi yuzde 50 indirdi ama
    hala turizmci uzerinde sert bir yumruk.
  • ...
  • intihardır.
    (bkz: 2017 turizm krizi)açın elleri havaya
    (bkz: turist duasi)
  • yuzlerce kez yazilmis / yazilacak ama hakikaten size su veren itfaiyenin hortumunu net sikeyim.

bir kere seyahat acentasi kadar uckagitci, sinsi, nereden tutsam da neyle gecirsem derdinde, kalitesiz kurum az bulunur. hele hele butun bu olanlardan sonra zaten turkiyede turizmin batmasi en cok zevk alacagim seylerden, burada kac kisiye gitmemelerini, onun yerine mis gibi yunanistana gitmelerini salik verdim / ikna ettim sayamam bile, bana vatan haini yakistirmasi yapacaklara da simdiden pesinen siktiri cekeyim.

ulan butun dunyada kullanilan, son kullanicilarin hayatini kolaylastirmaya yonelik her sey (ki yukarida da ornegi verilmis, bakiniz uber de mesela) bu ulkede haksiz rekabet nedeni.

taksicisi, minibuscusu, turizmcisi, emlakcisi batsin gercekten, mide bulandirici ve iptidaisiniz, utanc sebebisiniz.
  • çok güzel olay.
    antalya'ya gittiğimde kaleiçi'nde çarpık çurpuk, küçük bi pansiyonda yer tutmuştum. çünkü booking.com'daki yorumlar çok iyiydi. iyi yorumların çoğunu da yabancı turistler yapmıştı.
    gayet de memnun kaldım pansiyondan. ama booking.com olmasa herhalde kalmayı düşüneceğim son yer orasıdır zira dışarıdan görünce 'bu ne lan burası mıymış?' demiştim.

bu kararla birlikte artık bu tür ufak işletmelerin şansı sıfırlanmış oluyor.
    büyük otel zincirlerine fazla bi etkisi olmaz. orta karar işletmeler ise kendilerine kötü yorum geldiği ve de istedikleri fiyatı dayayamadıkları için booking.com'u sevmiyolardır muhtemelen. onlar sevinmiştir şimdi. bir de tur acentaları tabii.

hayrını görsünler.
  • yaz için erken rezervasyon yaptıranlar ne yapacak şimdi diye düşündüren olaydır.
  • çare karavan.
  • uber'i kapat.
    booking'i kapat.

bu ülke yeniliklere açık olmadığı sürece anca bu kadar ilerler.