şükela:  tümü | bugün
  • ulan arkadaş bu memlekette düzgün bir olay olmayacak mı... bir günde haberleri açtığımda "türk bilim insanları" diye başlayan bir haberle karşılaşayım. bakalım ets hangi bakanın neyi acaba. hangi vekil oğlunun işine taş koydu bakalım...

onlar bize böyle yaparsa bizde onların sitesini kapatırız...
    (bkz: misliyle karşılık verildi)
  • bizim rezervasyon vardı nolcek acaba diye düşündüm şimdi. zerre umrumda olmayan tatil işletmecileri batabilir.
  • taksiciler toplanıp demişler ki abi bu dolmuşlar yüzünden müşteri bulamıyoruz. dolmuşları yasaklatalım, herkesi biz taşıyalım.
    yapılan tam olarak bu işte, 2017 türkiyesine yakışan hareketler.
  • haksız rekabet derken? biz senin yüzünden adam s.kemiyoduk booking, sen bir çekil kenara mahkemesi olmuş bu. neyseki yurtdışı rezervasyonları devam etmekte. umarım siteye girişi yasaklayarak bir skandala daha imza atmazlar. her şeyin anasını ağlattılar turizmi tam ağlatamamışlarsa demek.. bravo tebrik öptüm kib bye.
  • muhtemelen türkiye'deki turizm acentalarının isteğiyle kapatılmış olabilir. zira booking.com bildiğim kadarıyla türkiye'de vergi ödemiyor. haliyle buradaki turizm acentaları haklı gerekçeler sunup, kapatılması talebinde bulunmuş ve kapatıldı sanırım.

sonuç olarak;
    türkiye'deki kullanıcı fahiş fiyatlar ve hizmet kalitesizliğinden dem vuruyor.
    türkiye'deki turizm acentalarıysa ben ofis açtım, bi ton vergi ödüyorum, vergi ödemeyen adam benden daha çok para kazanıyor derdinde.

bence yoruma açık bir durum. bu olayın uluslarla ilgili olduğunu düşünmemek lazım.

konuyla ilgili eskilerden bir haber.
  • nereden rezervasyon yapsın bu vatandaş türkiye için küçük şirin yerlerin otel veya pansiyonları için. onları da düşünmek gerek. bir şey demek zor. rekabetmiş. güldürüyorlar.
  • sıkıntısı "istihdam ve vergi" olanların dedeleri matbaa için "sıkıntımız hattatlarımız" demişlerdi.
  • henüz gerçekleşmemiş ve gerçekleşeceğini düşünmediğim kapattırmadır. haberi tam olarak okursak sadece tedbir talebinin kabul edildiğini anlayabiliriz.
    adam yaptırım uygulayacağız dedi.
    bütün medya elinde, doğal olarak istediği gibi manipüle edebiliyor.
    rica edeceğim düşmeyin tuzağına.
    dikkatli okuyalım. okuduğumuzu anlayalım.

edit: yok artık bu da olmaz dedik oldu. daha da bozamazlar dedik acayip bozdu. bayağı bozdular yani.
  • kapitalizm boyle bir sey. neyine kiziniyorsunuz anlamadim?
  • çomarlar tarafından ele geçirildik.