şükela:  tümü | bugün
  • bir kadın bir erkek dizi karakterlerinin reklamında boy gösterdikleri ingbankın "vade derdi olmayan" yeni mevduat hesap şeysi.
  • şu an piyasada en yüksek faizi veren ( %9,5) , hesap işletim ücreti alınmayan, istenildiği an bozulabilen ve eft ücreti alınmayan hesaptır.
    mükemmel bir ürün diyebilirim.
  • verdiği %9,5 faiz oranı* sadece ilk üç ay için ve 250.000 tl nin altındaki meblağlar için geçerli olan hesap.

(kknyyk reklamlarda aşağıda yer alan o küçücük bu yazıyı ancak manyaklar okur punto ve hızına sahip yazıda yazanları aktardı.)

teşekkür: 507 uyardı, iki değil üç aymış.
  • verdiği %9,5 faiz oranı sadece ilk üç ay için ve 250.000 tl nin altındaki meblağlar için geçerli olsa da sonraki aylarda da %8,5 faiz öneriyor. bu da piyasanın üstünde (örneğin akbank tutar ve süreye göre 6,5 - 7,75 arası öneriyor (bankadan veya online da değişiyor oranlar) üstelik 7,75'de alt tutar 100.000 tl. bunda alt sınır yok)
  • ing bank tarafından uygulanmaktadır. benim bildiğim en yüksek faizi gün itibarıyla 8.35 ile denizbank vermektedir.
  • bana sanki biraz bizi kandırmaya çalışıyormuş gibi gelen hizmet.

"hesap işletim ücreti yok"

e zaten yok hacım kimi kanıdırıyorsun.
  • yaklaşık 10 gündür, iş yerinde arkadaşlarla turuncu hesap hakkında konuşuyorduk. "acaba bu kadar faizi neden,nasıl veriyorlar ve bu işin kandırmacısı,şartı var mı" ? diye. en sonunda bugun arkadaşlarla beraber ing bank'a gittik ve turuncu hesap açtırmak istediğimizi söyledik. banka görevlisinin turuncu hesap açtırmak için bize söylediği şartlar.

-bankamıza ait kredi kartını kullanmalısınız
    yada
    -vadesiz hesap da açtırmalısınız (aylık 5 tl ücreti var,2 otomatik ödeme talimatı verirseniz bu 5 tl alınmıyor)

tabii bu şartları gittiğimiz şube satışı artırmak için kendi başına mı koydu yoksa genel müdürlükten el altından müşteriye bu şartları öne sürün talimatı mı verildi bilemiyorum.

sonuçta hesap açtırmadan şubeden ayrıldık. tabii ki de her banka müşterilerinin bütün işlemleri kendi bankalarından yapmalarını ve kendi kredi kartlarını kullanmalarını isteyecektir ama diğer bankalar ile ilişkileri koparmak bu kadar çabuk olamıyor.

son olarak zaten bu şartları göz önüne alırsak banka % 1.5'lık fazla faiz oranını fazlasıyla çıkarmış olacak.

edit : genel müdürlüğün böyle bir durumdan haberi yokmuş ve üstüne özellikle şubeleri müşteriye bu tarz yönlendirmeler yapmamaları konusunda uyarmışlar. sonuçta bizim yaşadığımız münferit bir olaydan ibaretmiş. turuncu hesap açtırmak isteyen herkes gönül rahatlığıyla şubelerden ya da internetten hesabını açtırsın.
    (ilgisinden dolayı endenizkizi na teşekkürler.)
  • rengine aldanılmaması gereken hesap.

işi para alıp satmak olan bir kurumun amacı tektir. cebinizdeki parayı en düşük fiyata alıp, siz para istediğinizde en yüksek fiyattan satmak. istediğiniz para kendi paranızsa, çıkarabileceği her türlü zorluğu çıkarıp içinden biraz daha kendine almak.

bu işler maalesef böyle sevgili turuncular. ne olduğuna bile bakmadan yazdım bunları. uzak durun. mümkünse bankalarla ilişkinizi minimuma indirin. hatta mümkünse, hiç bir bankayla en ufak bir işiniz olmasın.
  • hesaptır ancak vadesiz hesap değildir. turuncu hesap türkiye' de çok fazla bilinmiyor. bu yüzden "diğer bankalarda faiz %7, bizde ilk 3 ay %9.5" demek doğru değil. rekabet açısından bakacaksak elbette iyi.