şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ben hariç birkaç kişide daha gördüğüm, kızıl ebeveyni olmayan siyah saçlı insanlarda çıkması*; "boyadın mı?" tepkilerine yol açan sakal rengi. çok kola içmekten yada evrenin sırrını biliyo olmaktan kaynaklanıyo olabilir.
  • karanlikta pek belli olmayan, ancak gun isiginda turanj parlamalarla kendini gosteren; ebeveynlerden birinin veya en azindan buyukanne/buyukbabadan birinin orjinal kizil genlerinin, akilli uslu genlere mudahalesi sonucu er kiside olusan ilginc kil grubu.
  • (bkz: barbarossa)
  • sakallarında yer yer turunculuklar bulunan biri olarak farkettim ki siyahlara sakallara göre daha sert olan sakallardır. siyahlar daha bir saç gibiyken turuncular daha bir misina kıvamında. değişik bir olay, anlam veremiyorum ama vardır bi numarası.
  • her irlandalı erkekte bir tel dahi olsa bulunan sakaldır. bu yüzdendir ki kızıl sakallı biri görüldüğünde irlandalı oldukları tahmin edilir.
  • erkeği oldukça karizma gösteren sakal çeşidi. tecrübeyle sabittir.
  • sakallarına kına yakan insanlarda var olan sakal çeşididir. her ne kadar aşırı itici de görünsede arabistanda bol bol rastlayabilirsiniz.
  • çeneni mi boyuyorsun tarzı sorulara maruz kaldıran sakallarım.dudağın hemen altındaki sarı sakalları da sayarsak 3 farklı renkte sakalın keyfi bir başka.siz siz olun nolur sakaların boya mı diye sormayın..kimseye
  • (bkz: kevin mckidd)
  • sık sık sakallarını boyatıyor musun sorusuna maruz kalmama neden olan durum. genelde " sakallar orijinal saçları siyaha boyatıyorum" şeklinde cevaplıyorum