şükela:  tümü | bugün
210 entry daha
  • çalışırken sürekli motivasyonumu kaybettiğim sınav.nasıl çalışılır ne kadar tekrar gerekli bir türlü rayına oturtamadım bu nasıl bir işkence.
  • çok yüksek bir puan almasam da tusiyerlere önerilerim;
    1 illa bu tus olsun neresi olursa olsun daha fazla çalışmak istemiyorum demeyin, sevdiğiniz hayat boyu yapabileceğiniz meslek için bir tus daha çalışmaya değer istifa edip tekrar hazırlanmak insana biraz zor geliyor ama istifa da dünyanın sonu değil bunu bilin

2 not çıkarmadan hızlı hızlı okuyun çok tekrar atın ne kadar tekrar o kadar iyi. notları sadece sınıflandırma/şemalama amaçlı çıkarın . mesela bakteri sınıflandırması için size anımsatıcı özellikleri olan bi şema çıkarmak bile mikrop sorularında şık eleme avantajı ile baya soru çözdürür ya da mesela farmakoloji için sınıflandırma yapın evet ama gidip de tua kitabının özetini çıkarır gibi not çıkarmayın çünkü tusta tum bilgiler degerlidir özetlere çalışılarak tus kazanılmaz

3 zaman yaratın ve tts ve deneme mutlaka çözün ben bunlari yapmadan girdim yapsam çok daha iyi bi puan alacağıma emindim ama vaktim kalmadı ama siz yaratın hergün 30 dk az çalışın konulara gidin deneme tts çözün ama mutlaka çözün

4 motivasyonun mu kalmıyor biraz ara ver, sevdiğin bildiğin konuya bak ve sorularını çöz biraz özgüvenin artacaktır.

5 motivasyonun yerine yine de gelmiyor mu bırak o zaman bir süre çünkü dediğim gibi dünyanın sonu değil

6 başlarda 25 dk çalışma 5 dk ara yapın ya da 50-10 ayırın hangisi daha verimli hissettiriyor ise o şekilde önce 2 saat sonra giderek artacak şekilde son ay eğer müstafi iseniz 10 saat/gün çalışacak şekilde arttirin çalışmanızı. müstafi değilseniz buna en yakın olacak şekilde arttırın.

dediğim gibi 60'ı bulmadı aldığım puan ama bir tus daha tanısam kendime cok rahat gecer ve iyi bir bölüme girerdim. son aylarda çalışırken en verimli yöntemlerin yukarıda yazdıklarım olduğuna karar verdim. kişiye göre değişmekle beraber kişisel önerilerim bunlardır. sınava girecek herkese başarılar.
14 entry daha