şükela:  tümü | bugün soru sor
  • drtus,antitusiften bi haber olup tus buddy(!) arayan yazar hezeyanı olan ilan.afedersin ama ekşi'de tus buddy arayanın alacağı tus puanı 39'u zor geçer...
  • şimdi diyelim ki samimi bir başlık gelin bir hesap yapalım:
    ne denmiş günde +12 saatten çalışan tusiyer aranıyor.
    # sabah 07:00'da masaya oturan kişi hiç kalkmadan ders çalışsa saat 19:00 eder.
    # saat başı 15 dk mola verse günde 3 saat eder. etti mi saat 22:00.
    # sabah kalktın, hazırlandın, kahvaltı yaptın 1 saat, öğle yemeği 1 saat, akşam yemeği 1 saat desek etti mi saat 01:00.
    # uyumak, duşa girmek, tuvalette uzun kalmak, arkadaşlarınla görüşmek özetle tus dışında başka bir şey yapmak için günde 6 saatin var. ki yazar arkadaş 12 saat üstü çalışan tusbody istiyor.

başlık sahibi arkadaş bu hayatı yaşayan bir insana öğlen 12:30'da ekşisözlük üzerinden ulaşabileceğini düşünüyor.
  • bende tuş çalışıyorum ama maks günde 4 5 saat yapıyor. herkes 70 alacak değil
    acilde güzel uzmanlık :)
  • tusta derece yapan biri olarak, tusa hazırlık döneminde bireysel program hazırlamanın ve uygulamanın önemli olduğunu düşünüyorum. kişilerin çalışma ve bilgiyi kavrama becerileri nasıl farklı ise, hazırlık döneminde çalışılan derslerin de (anatomi, dahiliye vs.) teknik özellikleri farklıdır. konuya sadece ''birbirini motive etme'' penceresinden bakmak amiyane tabirle sığlıktan ve kendine güvensizlikten başka bir şey değildir. kişi kendi sınırlarını bilmeli, ona uygun gerçekçi bir hedef belirlemelidir. sonrasında, hedef ve sınırlarını göz önünde bulundurarak, her derse ayrı bireysel çalışma metodu geliştirmelidir. zaten tus buddy denen absürd kurum eğer başarı getirseydi şimdiye kadar kurulup, yaygınlaşmış olurdu.

düzeltme: imla
  • tus mu allah sabır versin dostlar. benim çilem bitti darısı size.
  • +7-8 saatimle katılabileceğim aktivite diyecektim ki +12 saati görünce bi gülme tuttu. bizim gibi tembelleri almazlar o gruba*
  • dört saat ile katılabileceğim aktivite. geçersem sizi yemeğinizi yerim.
  • yazık la kimin buddysiyse.
    allah zihin açıklığı versin gençler.*