şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ilginç bir deneyimdir. "hey insanoğlu; ne kadar küçüksün ve ne kadar az şey bilip hala utanmadan sıkılmadan yaşamaya çalışıyorsun" dedirtir çalışan zavallım tıp mensubuna. tustan korkmuyorum ne olursa olsun savaşacağım diyenler için ideal bir aktivitedir. kendisi cesaret gerektiren bir durum olsa da ki biz buna deli cesareti diyoruz, devamını getirmek ayakta alkışlanacak kadar önem arz etmektedir. günün birinde tusu kazanıpta, tusa çalışmaya başlayan yeni yetme tıp mensuplarına hava atma sebebi olabilir.

- bak farmakolojiden korkma. ben tusa çalışmaya ilk onunla başlamıştım, bak ne oldu; kazandım, aldığım puan ortada.

- ya süpersin! önünde saygıyla eğiliyorum.
  • uygun bir davranıştır. gireceğim tusa 14 ay kala 3 ciltlik oğuz kayaalp kitabını okuyarak başlamıştım.
  • tus çalışmaya çıkmış tus sorularını tarayarak başlamanın en iyisi olduğuna ikna olunarak tez zamanda vazgeçilmesi gereken eylemdir.

not: girilecek tus 2 sene ileride değilse elbette, yoksa anatomiden başlasan bile olur çalışmaya zaten unutucaksın hepsini...
  • bileklerini ve boğazını kesip sonra da aşağı atlamanın benzeri hareket.