şükela:  tümü | bugün
 • öncelikle (bkz: tus)

  bir metamorfoz hikayesinin protagonisti. bu metamorfozun sancısını çekecek olan tabii ki malumunuz.

  aslında bu zat-ı şahane ile intern döneminde- köle izaura iken- de sevgili iseniz biraz antremanlısınız bu duruma. hatırlayın bi: "gel bıcı bıcı yapıcam" deyip o ara hangi stajda ise denek olarak kullanırdı sizi bu şahane sevgili hani. günlerinizin beraber dr house ve scrubs izleyerek geçtiği dönem hani.

  gelgelelim hacım işin birde tus tarafı var. o sevimli stajlar sona ermiştir. ufukta çetin bir mücadele sizi beklemektedir. tus hazırlığı başlıyor bu sefer. sende en az onun kadar o sınava hazırlanacaksın merak etme küçük prensim.

  bir gazla sevgili başlar tus'a çalışmaya. haliyle az görüşür olursunuz ama sevimlidir hala. espri falan yapar telefon konuşmalarında hatta. arada "tuvaletteyim, elimde kitap ama konuşmaya devam edebiliriz canım." deyince işte orada durun. kötü günler başlıyor. arkadaş tuvalete bile elinde notlarla giden birinden bahsediyoruz burada. karnıyarık istiyorum, ama karnı yarılmasın istiyorum vari bi piskopat gibi. açıl ey ömrümün varı diyemezsin buna. kızın sınavı var. hazırlanacak. çekeceksin el mahkum göt gardiyan.

  sonra size "ölen tus'zede " sıfatlı adıllı birinden bahsedecek ilerde. ders çalışmaktan herif ölmüş. hareketsizlikten. hani kendiside ders çalışıyor, sonu ona benzeyebilir. atıfta bulunuyor yani. olabildiğince normal davranıp " ya aşkım. olabilir böyle şeyler. sen çalışmana bak ama" falan diyip geçiştirin. aslında stratejinizi hep bunun üzerine kurun bu süreçte: geçiştirme. sizin sarf ettiğiniz kelimeler, kurduğunuz cümleler inanın bu süreçte karşınızdakinin algı alanına girmiyor. o kitlenmiş bir kere bu sınava. küfretseniz ilkin anlamaz bu. ha evet falan der yüksek ihtimal. dinlemiyorki sizi..

  dilinize pelesenk olacak mottonuzu söyleyeyim:önce tus sonra coitus
  sevgilinizin mottosu ise: ya tus ya exitus.
  tabii ki "senin için yazılmış her şiir. bak bir ömrü verecem işte." gönül bir bağlanmış ki sorma..