• 3 anahtar kelime :tekrar tekrar tekrar ...
  • en az bir yıl izole bir hayat yaşamak.
  • cevap olarak her soruya (bkz: tarhana çorbası) yazmak.
  • o paralar sami selçukbiricik'e verilecek arkadaş...
    (bkz: tusdata)
  • tekrarın haricinde bol deneme sorusu çözmek. zira klinik soruları artık ezber değil, yorum ağırlıklı geliyor.
  • (bkz: hayattan soğumak)

gezip görmeyi bırakmak gerektiren aktivite. eğlenmeyi de bırakmak lazım. odadan çıkmayı, yemek yemeyi, ve hatta gözünü açmayı, en son nefes almayı...
  • ölü taklidi yapmanın bir seçenek olacağı yol. ama dikkat edin, kadavra niyetine kullanmaya kalkmasınlar.
  • sosyal aktivitelerden uzak kalmadan günde 10 saat ders çalışmak. şöyle yapardım:

uyanınca 1 saat kahvaltı keyfi. ardından 3 saat ders. bitiminde 2 saat tv vs. ardından 3 saat ders sonrasında ise 3 saat sinema veya arkadaşlarla zaman geçirme ve gece finali 4 saat ders ve uyku.

bu şekilde çalışmanın çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. bir de kendi taktiklerini bulmak lazım. biyokimya çoğunlukla ezber ve tablodur. baktım olacak gibi değil, evin yağlı boya duvarlarına uygun bir kalemle bu ezber formülleri, dönüşümleri, tabloları yazdım çizdim. tv izlediğim, sigara içtiğim aralarda mutlaka gözler bunlara takılıyor ve tus ta biyokimyada 20 de 17 yaptım. 3 boş.

ve herkes şundan çalışıyor ben de ondan çalışayım manyaklığına girmeyin. okumayı anlamayı sevdiğiniz kitaplarla kalın. sık tekrar yapın. biten her kitabı bir genel tekrar yapmadan bırakmayın. sınava 2 ay kala denemelere başlayın. netler düşük gelirse can sıkmayın. amaç yüksek net kasmak değil bu denemelerde

genel sonuç: 155 net, 69 puan (2004 nisan tusu)
  • şu sıralar gençler arasında yaygın olan kimyasal takviye için söyleyeceğim; yapmayın etmeyin, bir sınav için değmez, kazanınca çömez asistan oluyosun bir bok olmuyorsun. bunu kullanacağına pratisyen ol.
hesabın var mı? giriş yap