şükela:  tümü | bugün
 • van'ın merkez ilçelerinden olan tuşba'da, 2019 yerel seçimlerinde %52,93 oy alan hdp'li aday yerine; mazbata, %39,37 oy alan akp'li adaya verildi.

  mazbatayı alan akp'li salih akman, twitter'da şöyle bir açıklama yaptı: "mazbatamızı aldık. evim, yuvam, ilk göz ağrım tuşba'ya hizmet etmekten şeref duyacağım." ilgili twitter linki: https://twitter.com/…tatus/1116597513065095168?s=09

  madem halkın oylarıyla seçimi kazanan adaylara khk'dan dolayı mazbata verilmeyecekti, bu adayların neden önceden adaylığı engellenmedi? onların yerine seçilme engeli bulunmayan adaylarla demokratik bir seçim gerçekleştirilirdi. ancak seçimlerden önce adaylığa müdahale edilmeyip seçimler gerçekleştikten sonra halkın sandıkta sergilemiş olduğu iradeye aykırı uygulamalar gerçekleştirilmesi, bilhassa van örneğinde olduğu gibi, mazbatanın muhalefet partisi yerine iktidar partisi adayına verilmesi, akıllarda soru işaretleri oluşturmaktadır. ayrıca şöyle bir soru sormak isterim: acaba seçimi birinci tamamladığı halde, adaylık şartlarını taşımadığından bahisle mazbatası başkasına verilen akp'li aday var mıdır?
 • https://twitter.com/…tatus/1118095304832770050?s=19

  "mazbatası khk gerekçesiyle aynı zamanda ilkokul öğretmeni olan akp'li salih akman'a verilen hdp'li ayşe minaz, öğretmenin gözlerinin içine baktı ve..; 'sen benim öğretmenimken arkadaşlarımızın kalemini, silgisini çalmamayı öğrettin ama....'"
 • iyi olmuş dedirten haber. ama görüyorum ki bazı terör sevicilerin zoruna gitmiş.

  edit: şunu ekleyeyim de biraz daha açıklık getireyim olaya. benim verdiğim vergilerle benim askerimi öldürebilmek için belediyenin tüm imkanlarını kullanacaklar ben de buna ama kazanılmış hak diye göz yumacağım öyle mi? o askerlerden biri senin abin, kardeşin, kuzenin, arkadaşın da olabilirdi. askerim öleceğine varsın yolsuzluk yapılsın. varsın maddi zararlara uğrayalım ama kimse eş, dost, kardeş, abi, şehit acısı yaşamasın.
 • not düşelim:
  (bkz: akp döneminde gerçekleşmiştir)
 • eyyyy ysk sözüm sana;

  -khk'lı aday başkan olamıyorsa neden aday olabildi
  -hadi bir hatadır,atlamışsınız neden belediye meclisinin aralarından birini seçmesine izin vermediniz.
  -birinci gelen partiden başka birini başkan yapmadan ikinciye mazbata vermeniz bu yarışın baştan hileli olduğunu göstermiyor mu?

  yapılan hukuksuzluklara parti penceresinden bakarsanız günü gelir siz de yanarsınız.
 • iyi olmuş diyenin aklına sıçayım. kazanılmış hakkı geçtim, nasıl olsa birşey yapamazlar diye insanların sesini bastırırsanız, bir gün harbiden çanağı da çömleği de patlatırlar.

  edit: vatansever bir insan olarak şunu belirtmek isterim, güneydoğu’daki belediyelerden terör örgütlerine para aktarımı sağlanıyorsa bunu denetleyecek olan yapı devlet ve onu yöneten hükümettir. burada bahsetmek istediğim yukarıda belirttiğim gibi oradaki insanların vermiş olduğu karara yapılan saygısızlıktır. bu her parti ve kurum için de geçerlidir.

  edit2: (bkz: kayyumun belediye binasında özel banyo yaptırması)
 • ortada hangi parti olursa olsun farketmez, hukuksuzluk, kazanılmış hak, demokrasinin çiğnenmesi var ortada, bunları görmeyip parti üzerinden terör seviliciği diye yaftalayan beyin fakirleri yine gelmiş. sizi toprağa gömsek, toprak kabul etmez siktiğim çomarları.
 • bazı orospu çocuklarının '' oh iyi olmuş '' diyerek karşıladığı hukuksuzluk.
  bu soysuz orospu çocukları bir yandan hdpli adaya yapılan hukuksuzluğa iyi olmuş deyip, diğer yandan imamoğluna mazbata verilmemesini adaletsizlik olarak tanımlıyor. adalet bir gün herkese lazım olacak.

  kibirinizde boğulun orospu çocukları !!!
 • kayıtsız şartsız inandım başlığa hiç kaynak falan aramadı gözüm çünkü olur inanıyorum bunlar yapar ve olur ol derler ve olur.
 • bu isin hak hukuk demokrasi anlaminda iki cozum yolu var(di):

  1) ilgili adayin adayligini basta kabul etmeyecektin ve hdp'nin "secilmesi durumunda" mazbatasini kosulsuz verebilecegin bir adayla girmesinin onunu acacaktin.

  2) eger bir halt yedin ve mazbatasini vermeyecegin bir adayi secime soktuysan, tukurdugunu yalayacak, secimi tekrarlatacak, hdp'ye baska adayla tekrar secime girmesinin onunu acacaksin.

  ozetle halkin iradesini bosa saymis bir karardir, turk hukuk ve demokrasi tarihine kara bir leke olarak gecmistir.

  edit: hdp'den nefret ederim, savundugu seyleri savunmam, ama ortada %52,93'luk kesimin iradesinin bosa sayilmasina sebep olan bir duzen var. adalet bir gun size de lazim olur.