1. kendileri aynı zamanda ekonomiyle ilgisi olmayan ne kadar konu varsa hakkında rapor hazırlamayı da hobi haline getirmişlerdir.

    en son hobileri ise kitap yazmaktır. okullarda okutulmak üzere bir coğrafya kitabı yaz(dır)mışlardır.
  2. "zenginler klübü" olarakta adlandırılan iş adamları topluluğudur..çok etkili olmasada ülke siyasetinde etkileri bulunur..bi de bunların alternatifi olarak müsiad bulunur..
  3. çok fonksiyonları vardır bunların ve tüm fonksiyonları kendi çıkarlarını gözetmeye programlanmıştır... hükümetlerle iyi ilişkiler içinde olmaya çalışırlar, beceremezlerse yayınladıkları raporlarla -medyayı da kullanarak- hükümete baskı yaparlar... fildişi kulelerden seslenen, halktan kopuk insancıklardır... hayatımızdaki birçok konuda dolaylı-dolaysız etkileri var bunların ama perde arkasında kalmayı iyi beceriyorlar... (bkz: nereye kadar)
  4. üyeleri, devletin ekonomiden elini eteğini çekmesi lazım diye açıklama yapıp tüpraş, petkim gibi dev şirketlerin özelleştirme ihalelerine katılmayan; yüksek katma değerli otomobil üretiminden çıkıp atölye tarzıyla çalışılabilecek bisküvi üretimine giren; kurtlar vadisinde mehmet karahanlının şahsında iğnelendiğini düşündüğüm sivil(!) toplum kuruluşu...