şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yazı karakterlerini, itme kuvveti ile algılayan telefon.
  • artık bulmanın zor olduğu telefon türü..

edit: bugün nokia 301 aradım, avea, vodafone ve turkcell bayiinde bulamadım.. hepsi artık pek tuşlu telefon satmıyoruz, teknoloji marketlerine gidin belki bulursunuz dediler..
  • sırf tuşlu telefon diye bir başlık olması bile teknolojinin kabullenilişi hakkında bize bir şey anlatıyor. telefon dediğin tuşlu olur zaten ne var ki bunda diyenler (ben dahil), malesef biz geride kaldık.
  • candır.
    kullandığımdır. memnun aldığımdır.
    (bkz: 3210)
  • nemli elle de kullanılabilen telefondur. bu kadar.
  • marka, model farketmeksizin günümüz akıllı telefonlarıyla eşleşeceği versus'dan sağlamlık ve şarj süresi sayesinde galip çıkacağına inandığım en asil duyguların telefonu. bir analog efsanesi olarak modası geçmek şöyle dursun, zaman ilerledikçe değerlenecektir. şu sıralar kimsenin sümüğünü atmadığı cihazımız etkileyici bir özgeçmişe sahip.

dünya'da üretilen ilk tuşlu ev/cep telefonu ve ilk ekranlı telefon motorola'ya ait. ilk dokunmatik telefon ibm, ilk renkli telefon siemens, ilk antensiz telefon nokia, ilk mp3 çalarlı telefon samsung, ilk bluetooth ericsson ve ilk kameralı telefon sharp. takvim yaprakları ocak 2007'i gösterdiğinde ise hiç kimse tehlikenin farkında değildir. steve jobs'ın gülümseyerek tanıttığı bu yeni cihazı hiçbir üretici ciddiye almaz. dünyanın en büyük şirketlerini yutacak karanlık çağ gelmek üzeredir.
  • qwerty klavyede erişemediğim hızlara erişebildiğim, bana göre metin yazması en keyifli telefondur.
  • arayıp bir türlü bulamadığım telefon türü.

şöyle ki, aslında internette oldukça fazla tuşlu telefon satışı var. ancak, çok büyük bir çoğunluğunun yorumlarında kayıtlı olmadığını, çok kısa sürede bozulduğunu vs okuyorum. fiziksel mağazalara (turkcell, vodafone, türk telekom vb.) gidiyorum oralarda ise esamesi okunmuyor. gözler nokia'yı arıyor.
  • 4g internete sahip olanını bulabilsem diye dua ettiğim telefon. 8110 modelinin yenisi çıkmış deniyor da o fiyat da o telefona fazla amk.
  • yaklaşık 1 aydır nokia 3310'un yeni modellerini kullanan biri olarak son derece memnun olduğum telefonlar. şarj derdi yok, bir tam şarj tam 1 hafta (az kullanırsanız 8-9 gün) dayanıyor. iphone'da her gün şarj etmiş biri olarak illallah dediydim.

e benim gibi sosyal medya bok püsür de kullanan biri değilseniz ne diye akıllı telefona 1000 lira para veresiniz ki?

bir tek eksiği whatsapp, onu da sms paketleriyle idare ediyoruz. nasıl olsa sevgilim de yok kafa rahat.