şükela:  tümü | bugün
57 entry daha
 • hizmet edeceği insan yüzünden. bu kadar basit. daha açık yazarım da suç.
 • derece yapıp rahat bir bölümde hayatının sonuna kadar maddi zevklerin peşinde koşup sorumluluk almaktan kaçıp ne ayranım ekşisin ne popom kaşınsın mantığyla hareket eden arkadaşlar ne yazık ki her meslek dalında var..

  araç dışı trafik kazası geçiren bir öğretmen hanımın öğrencileriyle olmasını, 24 yaşında beyin kanaması geçirmiş ilkokul arkadaşımı, inşaatlardan düşen onlarca gariban beli kırık felç kalan insanı bugüne kadar beyin cerrahi asistanı olarak tedavi ettim. hiçbir zaman bir radyolog ya da dermatologu küçümsemedim, bu bir tercih meselesi ve insanların korkması oldukça doğal. ama denizin kenarında durarak ne güzel manzaraymış demek yerine içine girip yüzmek isteyen bir avuç insandan biri olarak asla pişman olmadım.

  not: 400.000 tl lik bir tazminat davam, 2 kez verdiğim beyaz kodum - ki birinde darp edildim-, onlarca belki yüzlerce sabim cimer şikayetim var. 3 yıllık beyin cerrahi asistanı olarak 1.5 aylık beyin kanaması geçiren bir bebeği ailesinden yarı ölü alıp sağlam teslim etmenin verdiği hazzı çok az şeyin vereceğini düşünüyorum..

  son olarak sevgili yazarlar, okurlar merak etmeyin idealist kvc ciler, ortopedistler, genel cerrahlar, nöroşirurjiyenler az değil.. biz bize yetiyoruz ve her şeye rağmen tus gibi aptal bir sınavdan kaç puan aldığımızdan bağımsız olarak zevkle bu zor branşlarda çalışıyoruz.
 • yeterince bilgi sahibi olmadan konuşan insanların eksik ve yanlış yorumlarını okuduğumuz bir diğer başlık
 • tusta derece yapmayan insanlar da doktor arkadaşlar yok dereceler neden bunu seçiyormuş çunku rahat cerrahinin puani dusuk çunku zor bir branş ama cerrahi ortopedi doktorasini yapan veya uzman kişiler de 6 yıl tıp okudu universite sınavında derece yaptı. tus hicbir seyi ölçmeyen saçma sapan bir sınav o yüzden bu tarz konulara çok takılmayın.
  bide gelip aptal aptal tusu kazanamayanlara cahil vb yorumlar ya da derecelerin sectikleri bolumlerle ilgili risk almayan insan tarzi entryler var tus bir seçimdir isteyen istedigi kadar calisir istedigi bolumde devam eder veya hic tus düsünmez.
  beyinsizce yorum yapmadan birkac kere düsünün.
 • maaşlı çalışan varlığa hayranlık duymak da ancak insanoğluna yakışacak bir davranış. oğlum o adama para vermesen kılını bile kıpırdatmaz. bu sebepten ötürü sırf mesaim bitti sikerim başka işi diyip çekip giden adama saygı duyma.

  her öğretmene de saygı duyma mesela. git köy okulunda öğretmenlik yapana saygı duy. hepsi olmasa da büyük bir kısmı kendi cebinden her şeyi yapar. okulu boyar, okulu temizler. mesela batıda askerlik yapana saygı duyma, dağda bayırda tuvaletini, banyosunu yapacak yer ve su bulamayan her an eli tetikte olan canı bir mermi uzaklığında olan askere saygı duy.

  doktora da saygı duy. duyma demiyorum. lan bu iş için para alıyorum diyip bıçak parası istemeyen doktora saygı duy, zamanında yine burada okuduğum ege üniversitesi ya da başka bir üniversitede olan kapısına gelen fakir insanlardan para almayıp benim maaşımı devlet veriyor diyen ortopedi profesörüne saygı duy.

  kendinden fedakarlık yapmayan, unvanının, makamından dolayı insanlara kibirle bakan insanlara saygı duymayın.

  bir memur olarak ben bile yeri geliyor meslek arkadaşlarıma duymuyorum sırf kibirli olduklarından siz de duymayın.

  uzun yazdım, özet geçeyim: her şeyin sebebi para.
 • ilk başlarda ben de garipsiyordum. ama daha geniş bir çerçeveden bakmak lazım. işletme mezununun memur olayım kafam rahat etsin dediği, mühendis olanının hayalinde zorlamayan ve tekrar eden - düzenli bir iş olduğu, öğretmenin ben dersimi anlatır giderim dediği bir ülkede neden doktor da; amaan hastayla çok uğraşmayayım, krem yazıp gönderebileceğim branşları seçeyim, demesin ki?
 • ilk sebep nöbet yogunlugunun olmamasidir.

  capa mezunu arkadasim da cok calisip mikrobiyoloji kazandi.
 • bir arkadaşım cildiye istiyordu. sebebi ise çok kazanıyormuş.. tamamen maddi yönü ağır bastığı için seçilen bölüm.
 • mesleğini seven fakat insanlar tarafından mesleğinden soğutulan doktordur.

  ben dahili bir bölümü severek yazdım. fakat puanım yetse radyolojiyi asla affetmezdim.
 • eşin dostun ex olunca, niye yaşatamadın ulan diye adamlara baltayla, satırla saldır, sonra niye derece yapanlar kalp veya beyin cerrahlığı seçmedi diye bıdıbıdı yap. tıp okusam ben de mikrobiyoloji, biyokimya falan seçer, bu tarz bok parçalarıyla uğraşmak yerine, direkt olarak bokla uğraşırdım daha iyi.
106 entry daha