şükela:  tümü | bugün
 • tusta derece yapmayan insanlar da doktor arkadaşlar yok dereceler neden bunu seçiyormuş çunku rahat cerrahinin puani dusuk çunku zor bir branş ama cerrahi ortopedi doktorasini yapan veya uzman kişiler de 6 yıl tıp okudu universite sınavında derece yaptı. tus hicbir seyi ölçmeyen saçma sapan bir sınav o yüzden bu tarz konulara çok takılmayın.
  bide gelip aptal aptal tusu kazanamayanlara cahil vb yorumlar ya da derecelerin sectikleri bolumlerle ilgili risk almayan insan tarzi entryler var tus bir seçimdir isteyen istedigi kadar calisir istedigi bolumde devam eder veya hic tus düsünmez.
  beyinsizce yorum yapmadan birkac kere düsünün.
 • maaşlı çalışan varlığa hayranlık duymak da ancak insanoğluna yakışacak bir davranış. oğlum o adama para vermesen kılını bile kıpırdatmaz. bu sebepten ötürü sırf mesaim bitti sikerim başka işi diyip çekip giden adama saygı duyma.

  her öğretmene de saygı duyma mesela. git köy okulunda öğretmenlik yapana saygı duy. hepsi olmasa da büyük bir kısmı kendi cebinden her şeyi yapar. okulu boyar, okulu temizler. mesela batıda askerlik yapana saygı duyma, dağda bayırda tuvaletini, banyosunu yapacak yer ve su bulamayan her an eli tetikte olan canı bir mermi uzaklığında olan askere saygı duy.

  doktora da saygı duy. duyma demiyorum. lan bu iş için para alıyorum diyip bıçak parası istemeyen doktora saygı duy, zamanında yine burada okuduğum ege üniversitesi ya da başka bir üniversitede olan kapısına gelen fakir insanlardan para almayıp benim maaşımı devlet veriyor diyen ortopedi profesörüne saygı duy.

  kendinden fedakarlık yapmayan, unvanının, makamından dolayı insanlara kibirle bakan insanlara saygı duymayın.

  bir memur olarak ben bile yeri geliyor meslek arkadaşlarıma duymuyorum sırf kibirli olduklarından siz de duymayın.

  uzun yazdım, özet geçeyim: her şeyin sebebi para.
 • ilk sebep nöbet yogunlugunun olmamasidir.

  capa mezunu arkadasim da cok calisip mikrobiyoloji kazandi.
 • bir arkadaşım cildiye istiyordu. sebebi ise çok kazanıyormuş.. tamamen maddi yönü ağır bastığı için seçilen bölüm.
 • mesleğini seven fakat insanlar tarafından mesleğinden soğutulan doktordur.

  ben dahili bir bölümü severek yazdım. fakat puanım yetse radyolojiyi asla affetmezdim.
 • eşin dostun ex olunca, niye yaşatamadın ulan diye adamlara baltayla, satırla saldır, sonra niye derece yapanlar kalp veya beyin cerrahlığı seçmedi diye bıdıbıdı yap. tıp okusam ben de mikrobiyoloji, biyokimya falan seçer, bu tarz bok parçalarıyla uğraşmak yerine, direkt olarak bokla uğraşırdım daha iyi.
 • dogru olan tespittir. yakin arkadasim turkiyede ilk 40 icerisindeydi ev arkadasi ise tus 2. si oldu ikisi de radyoloji yazdilar. maalesef bu bozuk saglik sistemi doktorlarimizi ideallerinden vazgecirebiliyor.
 • basitçe doktorların haklarını ve güvenliklerini arttırıp, eksik olan ya da zor görülen branşların maaşlarını başlıkta belirtilen branşların maaşlarından %30 fazla tutarak giderilebilecek hede.
 • doktorluk yapmamak için derece yapmakta denebilir belki.

  üzücü bir durum.

  dusunsenize, en başarılı doktorumuz beden eğitimi ogretmeniymiscesine elini eteğini herşeyden çekmek istiyor. oysaki fakülteye giren herkes, sinir tanımayan bir doktor olma arzusuyla başlıyor. arada sadece 6 sene var.
 • puanı tuttuğu çin doktor oldukları için. sonradan okul bitince hepsinde bir aydınlanma oluyor ama çok nadiren bir lise öğrencisi doktorluk mesleğini bilinçli olarak ne olduğunu bilerek seçsin. vardır tabii bilhassa aileden doktorluk mesleğini tanıyarak büyüyen gençleri bunun dışında tutuyorum..

  ama sırf puanı yettiği için tıp okuyan adam, mesleğe şahsi bir ilgi duymayan, sadece önüne konulan bir hedef olduğu için onu seçen kişi elbette eninde sonunda nasıl en rahat çalışma şartlarında en fazla ücreti alırım diye düşünecek.

  hayır bu normaldir herkes böyledir demeyin şimdi. idealist doktorlarımız da var. tek tük. ama aradaki farkı görmemizi sağlıyorlar tanıyınca.