şükela:  tümü | bugün
 • tusdata patronu sami bey in uygulamalarına (#16106499 #17242650) muhalefet sektör içinden bir grup hoca tarafından kurulmuştur, doğrusu öyle değil böyledir demektedirler. bir kaç haftadır derslerine devam ettiğim dersane, şu an için gayet iyi gidiyor. en çok etkilyici kısmı hocaların anlattıkları konuların kaynak kitaplarını (bkz: textbook) cümle cümle ezbere biliyor olmaları, çıkan her basımı takip etmeleri. bir de yönetimin öğrencilerin istekleri konusunda duyarlı olması. neredeyse tam anlamıyla bir gak diyoruz yapıyorlar, guk diyoruz yapıyorlar durumu. zamanla daha çok hekime hitap edip büyüyeceklerinden eminim. umarım şuanki kalitelerini ileride de koruyabilirler.
 • tus dershaneciliğinde "hepsi aynı itin boku değil mi neticede"* mantığına son vermeyi amaç edinmiş dershane. zaten kuruluş şekli ve amacına bakılırsa bir tümer vakasının* daha yaşanmasını engellemek, tusdata'nın tekel ortamı yaratıp tıpçıların ebesini sikme hayallarini engellemek üzere bir nevi camianın isteğiyle kurulmuş dershanedir. şimdilerde hâlâ bazı hayalperestlerin sazan avı sırasında bok atmak için "daha çok yeniler onlar, güven olmaz şimdi" sözlerini hepsi alanında tecrübeli ve başarılı hoca ve yöneticilerden oluşan bu dershane için söylediklerini düşününce derslerinde üniversitelerdeki 2. 3. sınıf asistanların ders verdiği diğer dershaneleri bu badem bıyıklı arkadaşların nasıl nitelendirdiğini merak ediyorum.
  genel olarak mantığı tek not tek hoca bol tekrar olan, her şubede aynı isimlerce aynı kalitede ders veren dershanedir. kalite demişken ne zaman, nerede, kimlerce hazırlandığı belli olmayan notlar değil her şubede o dersi bizzat kendisi anlatan hocalar tarafından hazırlanmaktadır ve güncellenmektedir. yani her dersteki başarının ya da başarısızlığın sorumluluğu tek bir hocanın sorumluluğu altındadır ki bu da kalite standardının korunmasında önemli bir güvencedir.
  not: hoca kadrosu(aynı zamanda editör kadrosu) internet sitelerinde, yayınlarının arkasında sıralı tam liste halinde bulunur. merak edenler kendileri için addedilen "deneyimli" ve "başarılı" sıfatlarının doğruluğunu rahatça araştırabilsin diye.
 • gerek şubelerinin eğitim için uygun hazırlanmaları, gerekse hocalarıyla gönlümü fethetmiş dersane. 2-3 vasat hocası dışında kesinlikle eleştirecek bir şeyi yok. bir intern olarak bunu demem lazım tustime ''doğru adres''.
  edit: reklam gibi oldu belki ama, burdaki amacım dersaneyi övüp daha çok kazanmasını sağlamak değil, tus çalışan meslektaşlarımın doğru dersaneyi bulması.
 • (bkz: dustime)
 • 3. sınıfta ilk üç komitemin ortalaması 75 üzeri olduğu için teklif ettiği %40 indirim ile zatı alimi bağrına basan dersane.
  her ne kadar kırıkkale'den git gel yapmak biraz yorucu olacak olsa da, hastenemizin hemen karşısına açılacak olan off-line şube şahsım için büyük avantaj.

  bir rivayete göre hoca kadrosunu yayınlayan tek dersaneymiş.

  beni asıl cezbeden nokta ise şu, tus her ne kadar kişinin kendi iradesine, çalışmasına ve özgüvenine bağlı bir maraton olsa da, eylül 2012 sınavında tustime'daki öğrencilerin %94.7'sinin 62 puanın üzerinde not alması kitlesel başarının kanıtıdır. darısı başımıza diyor, atıma atlayıp gidiyorum. deh!
 • adı infotus olan rezalet, özensiz, hata ve eksiklerle dolu gayriciddi seriye sahip olan dershane. farmakoloji kitabı insanı çıldırtır sakın almayın. yanlış tablolar eksik bilgiler, sordukları soruların doğru şıkkını yanlış vermeler, eksik bilgiler cümle düzeyinde değil bildğiniz konu eksiktir. aklıma gelen mesela androjenik ilaçlar sadece antiandrojenik olarak verilmiş agonist namına bi şey yok. insanı çıldırtır verdiği paraya lanet ettirir motivasyonunu çalar. sınava hazırlanmak ciddi bir iştir sen saatlerini bunun uğruna vereceksen ciddi kaynaklarla hazırlanılmalıdır diye düşünüyorum ve ben yaptım siz yapmayın diyorum.
 • çıkmış tus sorularını kendi öğrencilerine bile parayla satan dersane
  edit: tus kampı bedavaymış ama, bu durumda daha avantajlı oluyor diğerlerine göre.
 • bünyesine katıldıktan sonra burda yazılanları okuyup naptım ben diye panik olduğum kuruluş. fakat dersaneye başladıktan sonra gerek kaynaklarıyla gerekse de hocalarıyla ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadan ve pek çok katkısını görerek faydalandığım dersane oluyor kendileri.
 • dershanenin başlamasından yaklaşık 5 ay geçmesine rağmen hala basılmadığı için kitapların yarısını alamadığımız dershane. yönetimi kötü.
 • bu gün farklı fakültelerden arkadaşlarla görüşme imkanım olan bir ortamdaydım. malum tıp öğrencisi olunca konu dönüp dolaşıp yine tus'a geliyor. işte biraz yurtdışından biraz usmle'den bahsedilme geyiği yine hızlıca geçiştiriliyor acı gerçek yeterince açık. yine bu ülkede kalacağız, yine burda tus'a gireceğiz. minnet borcumuz en azından.

  e arkadaş tus da öyle kolay bir şey değil, bazısında saç bırakmıyor, bazısının oturmaktan yemekten çalışmaktan vücut şekli tanımlanamaz hale geliyor. bu sınavla başa çıkacak, bir de stresiyle uğraşıyor.

  arkadaşlarla da bunu konuştuk, sınav stresiyle nasıl başa çıkabiliriz, seneye kalmaktan başka şeyleri nasıl düşünebiliriz diye. açıkca söyleyeyim ben tustime kursiyeriyim, zaten bu entry'nin yazılma amacı da kendi deneyimlerimin nasıl başka dersanelere giden arkadaşlarımdan üstün olduğunu fark ettikten sonra kısaca anlatmak.

  içiniz rahat olsun, tustime çok özlediğimiz ailelerimizin yerini doldurmasa da onlara yakın bir şey, ben kendi şube müdürümü yakın arkadaşım olarak görüyorsam, arada sıkılınca çalışamayınca hocam biraz moral lütfen diyip arayabiliyorsam, hedefimi, planımı tek başıma planlamak zorunda kalmıyorsam, en azından ders programımı son anda öğrenmiyorsam işte hep bu kurumun samimiyetindendir. stresli miyim? evet ama içim rahat. emin ellerdeyim. arkadaşlarımın neredeyse randevu alarak görüştükleri yönetimleri duydukça, ders programını utana sıkıla bile olsa soramadıklarını duydukça bu konudan da daha da kesin emin oldum. vitrin ürünlerini, işte tek hoca kadrosunu, öncü ve en yeni kaynakları, tek kaynakta soru yakalamayı, offline kalitesini falan konuşmaya gerek yok. bunlar tustime'ın gerçekten tus'u kazandıracak kadar iyi olduğunu gösterir, ama tustime'ı diğerlerinden daha iyi olduğunu gösterecek şey samimiyetleridir. teşekkürler. (kazanamazsam iyi bir yeri editlerim buraları* )

  yazarken de aklıma geldi bir piyasadaki tüm tus dersanelerin başlıklarına bakayım dedim, arkadaş hiç mi güzel şey yazılmaz buraya bakarak dersane seçecek arkadaşlar sanırım evde tek başlarına çalışma kararı falan alıyorlardır. burayı okuyan genç tıbbıyeli arkadaşım, bir bu başlıkların hepsi tus stresiyle kolay sinirlenen insanların yazılarıyla dolu, iki tustime'ı gönlün rahat seçebilirsin.

  ha bir de (bkz: tusdata rezaleti) neymiş ya öyle, kanım dondu. tahmin ediyordum bazı dersanelerin paracı olduğunu da bu kadarı da korkunç. paylaşmayın böyle şeyler lütfen.