şükela:  tümü | bugün
 • tusdata patronu sami bey in uygulamalarına (#16106499 #17242650) muhalefet sektör içinden bir grup hoca tarafından kurulmuştur, doğrusu öyle değil böyledir demektedirler. bir kaç haftadır derslerine devam ettiğim dersane, şu an için gayet iyi gidiyor. en çok etkilyici kısmı hocaların anlattıkları konuların kaynak kitaplarını (bkz: textbook) cümle cümle ezbere biliyor olmaları, çıkan her basımı takip etmeleri. bir de yönetimin öğrencilerin istekleri konusunda duyarlı olması. neredeyse tam anlamıyla bir gak diyoruz yapıyorlar, guk diyoruz yapıyorlar durumu. zamanla daha çok hekime hitap edip büyüyeceklerinden eminim. umarım şuanki kalitelerini ileride de koruyabilirler.
 • tus dershaneciliğinde "hepsi aynı itin boku değil mi neticede"* mantığına son vermeyi amaç edinmiş dershane. zaten kuruluş şekli ve amacına bakılırsa bir tümer vakasının* daha yaşanmasını engellemek, tusdata'nın tekel ortamı yaratıp tıpçıların ebesini sikme hayallarini engellemek üzere bir nevi camianın isteğiyle kurulmuş dershanedir. şimdilerde hâlâ bazı hayalperestlerin sazan avı sırasında bok atmak için "daha çok yeniler onlar, güven olmaz şimdi" sözlerini hepsi alanında tecrübeli ve başarılı hoca ve yöneticilerden oluşan bu dershane için söylediklerini düşününce derslerinde üniversitelerdeki 2. 3. sınıf asistanların ders verdiği diğer dershaneleri bu badem bıyıklı arkadaşların nasıl nitelendirdiğini merak ediyorum.
  genel olarak mantığı tek not tek hoca bol tekrar olan, her şubede aynı isimlerce aynı kalitede ders veren dershanedir. kalite demişken ne zaman, nerede, kimlerce hazırlandığı belli olmayan notlar değil her şubede o dersi bizzat kendisi anlatan hocalar tarafından hazırlanmaktadır ve güncellenmektedir. yani her dersteki başarının ya da başarısızlığın sorumluluğu tek bir hocanın sorumluluğu altındadır ki bu da kalite standardının korunmasında önemli bir güvencedir.
  not: hoca kadrosu(aynı zamanda editör kadrosu) internet sitelerinde, yayınlarının arkasında sıralı tam liste halinde bulunur. merak edenler kendileri için addedilen "deneyimli" ve "başarılı" sıfatlarının doğruluğunu rahatça araştırabilsin diye.
 • gerek şubelerinin eğitim için uygun hazırlanmaları, gerekse hocalarıyla gönlümü fethetmiş dersane. 2-3 vasat hocası dışında kesinlikle eleştirecek bir şeyi yok. bir intern olarak bunu demem lazım tustime ''doğru adres''.
  edit: reklam gibi oldu belki ama, burdaki amacım dersaneyi övüp daha çok kazanmasını sağlamak değil, tus çalışan meslektaşlarımın doğru dersaneyi bulması.
 • (bkz: dustime)
 • 3. sınıfta ilk üç komitemin ortalaması 75 üzeri olduğu için teklif ettiği %40 indirim ile zatı alimi bağrına basan dersane.
  her ne kadar kırıkkale'den git gel yapmak biraz yorucu olacak olsa da, hastenemizin hemen karşısına açılacak olan off-line şube şahsım için büyük avantaj.

  bir rivayete göre hoca kadrosunu yayınlayan tek dersaneymiş.

  beni asıl cezbeden nokta ise şu, tus her ne kadar kişinin kendi iradesine, çalışmasına ve özgüvenine bağlı bir maraton olsa da, eylül 2012 sınavında tustime'daki öğrencilerin %94.7'sinin 62 puanın üzerinde not alması kitlesel başarının kanıtıdır. darısı başımıza diyor, atıma atlayıp gidiyorum. deh!
 • sakın bulaşmayın! seminerden sonra cayma hakkımızı kullanmak istedik senetlerimizi zor alabildik. ayrıca kendini beğenmiş bir o kadar kalitesiz bir kurum. "1 öğrenci gider 10 öğrenci gelir" "tıp öğrencisi zeki olur, siz çelişiyorsunuz" "falanca dersane sözlerini tutmuyor, falanca dersane kazıklıyor" vsvs duyduğumuz sözler arasında
 • adı infotus olan rezalet, özensiz, hata ve eksiklerle dolu gayriciddi seriye sahip olan dershane. farmakoloji kitabı insanı çıldırtır sakın almayın. yanlış tablolar eksik bilgiler, sordukları soruların doğru şıkkını yanlış vermeler, eksik bilgiler cümle düzeyinde değil bildğiniz konu eksiktir. aklıma gelen mesela androjenik ilaçlar sadece antiandrojenik olarak verilmiş agonist namına bi şey yok. insanı çıldırtır verdiği paraya lanet ettirir motivasyonunu çalar. sınava hazırlanmak ciddi bir iştir sen saatlerini bunun uğruna vereceksen ciddi kaynaklarla hazırlanılmalıdır diye düşünüyorum ve ben yaptım siz yapmayın diyorum.
 • çıkmış tus sorularını kendi öğrencilerine bile parayla satan dersane
  edit: tus kampı bedavaymış ama, bu durumda daha avantajlı oluyor diğerlerine göre.
 • bünyesine katıldıktan sonra burda yazılanları okuyup naptım ben diye panik olduğum kuruluş. fakat dersaneye başladıktan sonra gerek kaynaklarıyla gerekse de hocalarıyla ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadan ve pek çok katkısını görerek faydalandığım dersane oluyor kendileri.
 • dershanenin başlamasından yaklaşık 5 ay geçmesine rağmen hala basılmadığı için kitapların yarısını alamadığımız dershane. yönetimi kötü.