şükela:  tümü | bugün
 • bir tus dershanesi. 2011'de kurulmuş. rakiplerine göre küçük. tüm şubelerde aynı kadronun derse gireceğini, öğrencilerin hocalarla birebir iletişim içinde olacağını söylüyorlar.
 • birkaç sene önce op dr ahmet erkek'in tıpta uzmanlık sınavı (tus) için küçük gruplara özel ders vermeye başladığı doktorların, puanlarında dramatik yükselmeler gördükçe birbirlerine tavsiye etmesi yoluyla büyüyen ve bugün onlarca şubeye sahip tus dershanesi.

  dershaneye iki ardışık dönem kaydolmuş biri olarak notların aylar içinde bile güncellendiğini gördüm. 4.sınıfta topluca kaydolduğumuz rakip dershanelerin notları üç sene boyunca değişmemişti halbuki..
  tus bir sıralama sınavı olduğu için fark yaratma açısından notların güncelliği belki de en önemli unsur.
  onun dışında tus sınavına giren hekimler zaten zamansızlıktan şikayetçiler; rakip dershaneler kapıyı saat 7'de kilitleyip giderken, tusworld 24 saat etüd imkanı sağlamaktadır.
  iki senelik tus hazırlık dönemimde bazı arkadaşlarım öğrencilikte tam üç sene her haftasonu dershaneye gidip sonunda barajı bile geçemezken; tusworld ile birkaç ay içinde büyük ivme yakalayıp derece yapabildiler
  piyasadaki en iyi hocaları bünyesinde bulunduran, kurucu op dr ahmet erkek'in her bir öğrencisine sanki tek öğrencisi oymuş gibi özveriyle, sabırla ilgilendiği; esnek ders/kamp saatleriyle zorlu çalışma saatleri olan hekimlere katılım kolaylığı sağlayan bir dershane olarak tusworld rakipleri arasında en kaliteli tus dershanesidir.
 • bir anda bir sürü hekimin ve hekim adayının telefon numarasını (artık her nasılsa) bulmuş tus dershanesi. bir arkadaşınızın etiketiyle çekiliş kazandınız, instagramda diyerek mesaj atıp aramışlardır.

  işin ilginç olan tarafıysa aradıkları insanların çoğunun instagramlarını ders çalışmak için silmiş/kapatmış olmaları. bazılarının da anne babasına aynı mesajı atmış bulunmaktalar.
 • malul melul, en iyi biziz, bizden iyisi yok şeklinde cümleleri seviyorsanız gidebilirsiniz
 • offline almak isteyen varsa, farma tatmin etmedi, pediatrinin kayıtları kötü. pediatriyi özgür aydının stagedoctors sitesinden offline almalarını tavsiye ederim. biyokimyayı selma hoca güzel anlatıyor ama yine farmayla beraber biyokimyayı tıp akademisinden tek ders alabilirsiniz. yavuz şahin ve feyyaz akay'ın da iyi olduğu söyleniyor. ücretleri de oldukça makul. ayrıca tusworldun vip whatsapp grubu sadece günlük düzenli olarak spot bilgi paylaşılan bir grup.

  özetle o parayı hakettiğinden emin değilim. ama genel olarak fena sayılmaz. bazı derslerin offline kaydının bu kadar kötü olacağını bilseydim tek tek satın alırdım. paradan ziyade vakit daha önemli tus sürecinde. vaktinizi kötü ders kayıtlarını dinlemeyle harcamayın. ayırca merak ettiğiniz olursa yeşillendirebilirsiniz.

  edit: imla
 • daha birkaç zaman önce bilgisayarınıza korsan program indirip kullandığınız dersane programı ile şifreleniyorsunuz minvalinde konuşulan dersane ve bugün girdiğimde gördümki o da setup kurdurup program engelliyor.
 • halihazırda bu dersanenin iki yıllık kursiyeri olan arkadaşımdan duyduklarımı aktarıyorum.

  '' sözleşmemizde canlı dersler ve son yıl yarım dönemlik sınırsız offline bulunmasına karşın pandemi döneminde canlı derslerin iptal olması ve bu dersleri offline kamp olarak kendi kursiyerlerin tekrar satmaya çalışmaları neticesinde kimseye önermediğim, kesinlikle tavsiye etmeyeceğim dersanedir. satın aldığınız dersleri size vermiyorlar, çalışanların hiçbirisi çözüm üretmiyor. rakip kurumların da sütten çıkma ak kaşık olmadığını biliyorum ancak pandemi döneminde öğrencilerini mağdur etmediler. sözleşmede yazılı olanın dışında ek ücret talebinde bulunmadılar. bu bile tüketici hakları açısından çok büyük artıdır. ''

  bunlar tamamen mağdur olmuş arkadaşımın sözleri. çok üzgün olduğunu görünce paylaşmak istedim. ben çok şükür bu işleri atlattım. fakat şu an dershane arayışındaki arkadaşlara nacizane tavsiyem, tıp akademisi ve stagedoctors makul fiyatlarda, oldukça donanımlı hocalara ve derslere sahip. hatta piyasadaki en iyileri diyebilirim. gerisi tamamen sizin azminize ve öğrenme isteğinize kalıyor. kendinizi meslektaşız ayağına ticari endişeleri ön planda olan yerlere sömürtmeyin.

  edit : imla
 • pandemi için gidemediğin offline ı sana tekrar fırsat gibi satmaya çalışan kurum.
  ayrıca bilgilendirme ve yaşanan sıkıntılar için olan whatsapp grubunda kursiyerlerin konuşmasını engelleyen dandik kurum.

  ne yazık ki her ders anlatışta başka kurumlara kurumlara laf sallamakla olmuyor, koy şapkanı önüne düşün biraz.

  edit : yeni çılgınlıkları da şu oldu, adresleri isteyip kamp başlangıç tarihinde veya bir gün öncesinde kargoya vermişler.
 • 2020 yılında 4 duvar arasında insanları saatlerce binaya hapsetmeyip kaliteli ve pratik bir şekilde dersleri offline olarak sunan tus dershanesi.

  videoların kalitesi, uygulamanın arayüzü bakımından rakipsizdir diyebilirim.
 • tus kampı daha onemli diyerek ozellikle bu konu uzerinden gitmek istiyorum insanin calisma hevesini kiriyor odaklanmamis goruntuler en azindan bu dersler cekildikten sonra kontrol edilmeli insanlarin motivasyonu emeği var cok zor olmamali ders adi vererek noktalamak istiyorum tus kampı mikrobiyoloji dersinde 10 videodan sonra izlemek icin gozlerinizi kor etmeniz gerekiyor...hocalariniza lafim yok ama biraz daha titizlik beklerdim