• bu şarkının nakaratı ayna'nın şu şarkısına çok benziyor*:
    "- bu dünyayaaaaa, aşkı bulmayaa geldim, bu dünyayaaaa seni bulmayaaa geldim..."
    ...
    hatta ayna'nın bu şarkısının bu dizelerinden hemen sonra şunu söyleyince hiçbir gariplik olmuyor:
    "- senin gülen yüzüne kurban bu serseri kalbim, ama karar ver tutamıyorum zamanı".
    (bkz: allah allah)
  • turk pop muzik tarihinin en efsane sarkilarindandir. dinleyene hos bir aci verir..
  • nasıl bir insan bu müslüm gürses, hâlâ anlamış değilim. gençliği ayrı güzel, orta yaşı başka güzel, yaşlılığı bambaşka. zaten güzel olan bir şarkı nasıl mükemmelleştirilir en güzel örneği. bir kere baba'dan dinledikten sonra orijinalinde de aynı nağmeleri bekliyoruz, olmadığını bile bile. unutmadan;

-senin gülen yüzüne kurban, bu serseri kalbim.
  • kış güneşi ile birlikte son 20 yılın en iyi pop müzik parçası.
  • butun versiyonlari en guzel olan ozel bir sarki.
    "kal gittiğin yerde mutlu ol
    yada gel kalbimde tahta sahip ol"
    daha ne desin insan?
  • gun gectikce maalesef daha da aci sekilde soyledigim soz
  • güzel olmanın ötesinde bir şarkı.

"gidilen yerlerde kalındı, mutlu olundu. kalpler kaybedildi. kalplerdeki tahtlar yerle bir oldu. bu şarkı çıkalı 4 sene oldu. hala tutamıyorum zamanı.

tutamıyoruz zamanı... ölüyoruz... ya da yaşıyoruz. anlayamadım."
  • bu şarkıyı dinlerken kendime engel olamıyorum ve her defasında şarkının aynı yerinde aynı şeyi yapıyorum ve şarkının içine ediyorum.

olay şu ki,

kal gittiğin yerde mutlu ol
    ya da gel, kalbimde tahta sahip ol

-burada bir anda ciddileş-

tahta mı?
    tahta tabi, zoruna mı gitti?
  • birgün bir kenan doğulu parçasıyla darma duman olacağım aklıma gelmezdi. güzel çok güzel...
  • kenan dogulu bundan sonra ne halt ederse etsin hakkimi helal etmeme neden olacak olan muhtesem otesi sarki. ne kadar dinlersem dinleyeyim beni biktirmayan bir kac sarkidan biri.

(bkz: bunu yapan insan olamaz)
hesabın var mı? giriş yap