• insanların bir mutluluğuna da laf atmayın, biz de biliyoruz ne kadar boka battığımızı ama bırakın bari insanların yüzü bir şekilde gülsün.
  • bu da bin yılın geyiğidir ha. e be amına koduğum senin bu hayattaki tek mutluluk standardın paraysa sen zaten yaşama. yani senin bu mantığına göre bir şeye para veriyorsak onun bize somut birşeyler vermesi gerek. o zaman hizmet sektörü komple salaklık. ben bir şeye para veriyorsam ondan maddi yada manevi bir kazanç sağlamak isterim. bu da bana manevi bir haz veriyor. o milyon dolar kazanan adamlar ben mutlu olayım diye çabalıyorlar. ben de mutlu oluyorum bunun nesi saçma?
  • fakirler seslerini çıkarmasınlar diye dayatılan yapay mutluluklarla avunuyordur garibim.

olm o futbolcuların her birinin altında milyon dolarlık arabalar, havuzlu villalar falan var. şampiyonluk için aldıkları prim sizin hayatınız boyunca kazanacağınız paradan daha fazla. maçları kazanan da onlar parasını yiyen de onlar. peki size giren çıkan ne amına koyim ?
  • diktatör franco'nun portekiz halkını yıllarca 3f ile (futbol, fiesta, faruk) yönettiğini bilmeyen tiptir.
  • tutunacak bir dal ve hayata konsantre amacı güder. başka hiç bir boka faydası yoktur.
    yaşasın populizm
  • kendine güveni eksilerde gezinen,kendini değersiz ve basit hisseden,bir çeşit kişilik bozukluğu durumu.
  • aşırılık ,sebebi ne olursa olsun sağlıklı bir durum değil, lakin ;ona sevinme,şununla gururlanma ..siz atomu parçalamaya devam edin panpalar, şampiyon galatasaray..
  • övünmek için de şampiyonluk şansı en yüksek olan 3-4 takımı destekler.

insanlar gücün ve başarının etrafında toplanıp, kendilerine bu başarı ve güçten pay elde etmek ister. başarının oluşmasına katkısı olmadığı için maddi kazanç elde edemeyen tipler, bari işin psikolojik tarafından nemalanayım diyerek başarıyı sahiplenip onu kutlama yolunu seçer.

yoksa, milyonlarca lirayı kendi arasında paylaşacak 50-100 kişi için, binlerce insanın sokağa dökülmesinin mantıklı bir açıklaması yok.

edit: oyunu izlemekten keyif alabilirsin, desteklediğin tarafın kazanmasına sevinebilirsin ama o tarafın seni temsil ettiğine, o kazanınca senin de kazanmış olduğuna, o taraf için maddi manevi kendini hırpalaman gerektiğine falan inanıyorsan sorunlu bir kişiliksindir.

unutmamak gerekiyor ki takımlar taraftar seçmiyor, taraftarlar takımları seçiyor ve bu seçimler genelde güçlü olanların etrafında yoğunlaşıyor. yani takımın sizi temsil ettiği falan yok. siz o takımın temsil ettiği şeye yancilik yapıyorsunuz.
hesabın var mı? giriş yap