şükela:  tümü | bugün
 • dolar yatırımcısını sevindiren cumhurbaşkanı açıklaması
  https://www.google.com.tr/…/haberler-dunya-45162487

  --- spoiler ---
  aman faiz, faiz de faiz. bu can bu tende kaldıkça bu tuzağa da gelmeyiz. çünkü faiz zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapan bir sömürü aracıdır bunu iyi bilelim. kimse bizi bu tuzağa düşürmeye çalışmasın, bu oyuna da gelmeyeceğiz. hiç kimse boşuna hevese kapılmasın. özgürlüğün bedeli ancak can olabilir."
  --- spoiler ---
 • faizleri skeyim size bir şey olmasın diye devam etmesi gereken söz.
 • faizin yüksek olması elbette kötü bir şeydir. tüm ekonomik dengeleri altüst eder. ki türkiye'deki faizler aşırı yüksek. yunanistan ve portekiz gibi avrupa köylerinden bile kat be kat fazla bir faiz oranı söz konusu.

  ama faiz öyle kahvehanede konuşur gibi konuşmakla, kelime oyunları ile, komplo teorileri üreterek, hamaset ile falan düşmez.

  ekonomi bir bilimdir ve faiz, doğru zamanda doğru kararlar alınarak olması gereken seviyeye zamanla gelir. öyle emirle, boş lafla falan gelmez. her şeyden önce merkez bankası tamamen bağımsız olmalı, yabancı yatırımcıyı korkutacak antidemokratik uygulamalardan vazgeçilmeli.

  20 yıldır devam eden hukuk terörüne de bir son verilmeli. geçmişe dönük, sonu gelmez ve ülke gündemini boşa meşgul edip dünyada kötü damgalanmasına neden olan davalar tamamen düşürülmeli. yok 28 şubat, 12 eylül, daha öncesinde balyoz, ergenekon falan. rahip brunson meselesi de acilen çözülüp ülkesine gönderilmeli.

  türkiye'nin normalleşmeye ihtiyacı var. bu manada genel af bile çıkarılabilir. batıyoruz çünkü. bitmek bilmeyen geçmişe dönük davalarda birkaç hakim, savcı ve memurun ülkeyi yıkılmaya sürükleyecek keyfiyetine son verilmeli.

  tamam geçmişte ne yaşandıysa yaşandı. kapatın artık şu eski defterleri. bir zaman makinemiz yok. olan oldu çünkü.