şükela:  tümü | bugün
  • darbe girisimi sirasinda pek cok pilot darbeye katildigi iddiasiyla tutuklanmisti biliyorsunuz. herhalde bu ordudaki pilotlarin buyuk bir kismi oldugundan dolayi yurtdisi operasyonlari icin yeterli sayida pilot kalmamis. bizim askeriye ne yapmis, pilot ihtiyaci oldugunu iletiyor, devletimiz de darbeci oldugu iddia edilen ve meclisi bombaladigi soylenen pilotlari denetimli serbestlikle disari cikartip, operasyonlarda gorev veriyor.

evet bu bir zaytung haberi degil. herhalde adamlar aksam gidip, savas ucagim vardi ama operasyona gittim, kacmadim ulkeden diye imza atiyor.

sonra da agliyor hukumet, neden bize kimse inanmiyur, niye darbeyi bizim yaptigimiz dusunuyur diye.

not: bu haberi gunduz vakti hurriyetde gordum. bu tarz haberleri okuyabilmek icin cok dakik olmaniz gerek, adeta avini bekleyen bir aslan cevikliginde. zira sitede ancak bir kac saat kaliyor, sonra bir sekilde haberi kaybediyorlar.

iste haber: https://www.instagram.com/p/blot4wbjlbx/
  • (bkz: absürdistan)
  • f16 uçuracak yeteri kadar yandaş pilot olmadığının göstergesidir.
    konu inşaat olmayınca mantarlayan siyasi irade...
  • yarım bıraktıkları işi bitirmeleri için verildiğini düşündüğüm ayrıcalık.
  • fetöcü öğretmense direk atıyorlar atama bekleyen bekleyen öğretmen çok ama pilot olunca bu adamlar bize lazım deyip denetimli serbestlikle çalıştırıyorlar belki sırf bu nedenle ceza da almayacaklar.
  • okumayı da mı bilmiyorsunuz. adamların tek suçu akıncılar'daki filoda görevli olmalarıymış. muhtemelen tamamen suçsuzlar ve bu f16 pilotu dediğin bok öyle ağaçta yetişmez. bugün yetiştirmeye kalksan iyi bir tanesinin yetişmesi (bkz: 10 sene) ( doğru okudun 1o sene ) yi bulur. siz bakmayın öyle bol kepçeden pilotun tutuklanmasına. acısını tsk çekiyor ve çekecek.

bu yüzden yapılan şey doğaldır.