şükela:  tümü | bugün
  • müebbet hapis ile yargılandıkları iddaa ediliyor.
    kaynak
  • ege'yi bilirim ben.

bir evin balkonunda konuşuyorduk 2016 bahardı, libadiye'de bir evin balkonundayız. gençler toplanmışlar beni de "abi başımızda bir büyük olsun" diyerek aradılar, tekele uğrayıp geçtim eve. ege içmedi o gün, kullanmıyor musun diye üsteledim yok abi dedi elini göğüs hizasında tutarak. neyse evde sigara içmiyorduk, balkona çıktım. kuzen dürtmüştü beni bir gönül meselesi var ege'nin, bir ara yoklarsın abi sen usulünce diye. balkona sigara içmeye çıktım, ege de yanımda hani...

poi: eee nasıl gidiyor askerlik? zor olmuyor mu?

ege: iyi abi. yok be abi ne zorluğu olacak?

poi: ne bileyim abim hani ben sırf bir kaç ay tahammül edemem diye para verdim, gitmedim. herkesi de kendim gibi biliyorum sanırım.

ege: ya biraz yapıyla alakalı abi. bir de ben çocukluğumdan beri pilot olacağım diyordum, şu an aslında zorluktan çok hayal ettiğim şeyin yolunda olmanın mutluluğu var. hiç yadırgamıyorum.

poi: yaş kaçtı?

ege: 19 abi.

poi: heh biraz daha yaşlan da görürüm ben seni.

ege: yok abi yaş ilerlese de benim hayalimdi bu vazgeçmem.

poi: tamam senin hayalindi de sevgilin falan yok mu o da seninle aynı fikirde mi? zor iştir bak. bunun şehir şehir gezme işi var. gecesi, gündüzü var.

ege: hehe yyyok abi.

poi: ne yok olum sevgilin mi yok yoksa gecesi gündüzü mü yok.

ege: hahah sevgilim yok abi. aslında alparslan methetmişti seni ufuk açar diye. ben de nasıl desem diye düşünüyordum sana.

poi: hadi bakalım, olduğu gibi anlat(ulan alparslan)...

ege: ya abi birisi var aslında ama kıza benim kardeşim dediğim adam aşık fena halde.

poi: eee kız kime aşık?(aslında sorunun cevabını biliyorum)

ege: orası biraz karışık abi.

poi: nasıl karışık?

ege: ya kızın benden hoşlandığını biliyorum ama arkadaşımın da ona karşı durumu ortada ben yapamam abi.

poi: o zaman bir şeyi feda edeceksin. arkadaşınla ilişkileri, beraberlikleri falan oldu mu?

ege: yok abi öyle bir şey olmadı, istemedi kız bir kaç kere denedi ama bizimki.

poi: peki senin hissettiğin şey güçlü bir şey mi ona karşı?

ege: -iç çekiş-

poi: bu sanırım evet demek.

ege: öyle abi.

poi: gel sen bu arkadaşına dökül durumu. evet bu zor bir durum ama hayatının kadını seni bekliyorsa? muhtemelen arkadaşın sana düşman olacaktır sonrasında ama en azından senden duyup öğrenmiş olsun. aksi halde tutku lanetli bir duygudur ege sen onu tuttum, sıkı tutuyorum derken bir kaçıverir en olmadık zamanda en olmadık yerde işler daha bok olur. yok o kadar da tutkulu bir şey değilse hiç kendi kafanı da yorma bu işin varlığıyla, sil gitsin.

ege: abi olmuyor, denedim silemedim.

poi: he ama olur demin dediğimi yaparsan da okul bitince git bir havayolu şirketine senin kuruma olan bütün tazminatını falan karşılıyorlar, şartları da daha sakin askeriyeye göre.

ege: abi yok ben evlenmeyeyim iyisi mi, evlenmeyi hiç hayal etmedim ama 8 yaşından beri hemen her gece f-16 kullandığımı hayal ettim.

poi: hahaha

bla bla bla... sonra birileri geldi yanımıza, gerisini getirmedik muhabbetin.

ege şu anda silivri cezaevinde yatıyor. başındaki rütbeliler yavşak, hain, kancık birer terörist olduğu ve bu çocukları 15 temmuzdan bir kaç gün önce "eğitim" adı altında bir araya toplayıp sonrasında da gene "eğitim" adı altında bir yerlere götürdükleri için.

ben yarın oy kullanacağım. ege ve ege gibi olan yüzlerce askeri öğrencinin geçen 2 sene süresince hala yargılanamamış olmalarını da gözönünde bulunduracağım. o rütbeli teröristleri ege'lerin başına kimlerin ne düzenbazlıklarla getirdiklerini de unutmayacağım.

ergenekon, balyoz gibi cemaat uydurmalarının savcılığına kimlerin soyunduğunu da unutmayacağım.
  • bunlar 2 koca yılı aşkın süredir tutuklu olan öğrenciler. aralarında tatbikat var diye dışarı çıkartılan, tek kurşun sıkmamış masum çocuklar var. sevenleri adalet, doğru dürüst bir yargılama bekliyorlar.