şükela:  tümü | bugün soru sor
 • erdoğan'ın hedef göstermesinin ardından boğaziçi üniversitesi (bkz: boun) öğrencileri tutuklanmıştı.

  (bkz: boğaziçi üniversitesi lokum olaylarının özeti)
  (bkz: 3 nisan 2018 boğaziçi üniversitesi tutuklamaları)
  (bkz: boğaziçi öğrencilerinin eğitim hakkının gaspı)

  hatta erdoğan konuyla ilgili olarak "...şu anda elimizden geleni yapıyoruz. bu terörist öğrencileri kamera görüntülerinden çıkarıp gereğini yapacağız..." açıklamalarında bulunmuştu. elbette vadettiği videolara dair bir gelişme olmadı (bkz: kabataş görüntüleri).

  --- spoiler ---
  türk silahlı kuvvetleri'nin (tsk) afrin merkezine girmesini lokum dağıtarak kutlayan öğrencilere "işgalin, katliamın lokumu olmaz" diye tepki gösterdikleri için haklarında “terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla dava açılan 14’ü tutuklu 22 öğrenci hakim karşısına çıktı. haklarındaki suçlamaları kabul etmeyen öğrenciler, gözaltı süresinde işkence ve tehdide maruz bırakıldıklarını söyledi.
  --- spoiler ---
  kaynak

  şu açıklama da kendisine aittir; "zaman zaman beyoğlu sokaklarında da arzı endam ettiklerini gördüğümüz bu marjinaller edepleriyle durdukları müddetçe bu ülkenin renklerinden biri olarak kalabilirler. ama baskıya, kendilerinde olmayanlara tahammülsüzlüğe, saldırıya, şiddete vardırırlarsa hiç kimse kusura bakmasın, kulaklarından tutar ait oldukları yere fırlatırız. olay budur. bu ülkenin huzurunu bozmaya, bu milletin değerlerine saldırmaya kimsenin hakkı yoktur."

  dün (06.06.2018) boğaziçili öğrencilerin tamamı 3 aylık mahpusluktan ve eğitim hakları gasp edildikten sonra adli kontrol şartıyla ilk duruşmada ve hatta savcının tutukluğun devamını istemesine rağmen mahkeme heyeti tarafından tahliye edildi!

  çirkinliklere, kötülüklere rağmen hakkın, hukukun, adaletin ağır aksak olsa da yerini bulması mutluluk verici. nedendir bilmem, her böyle olayda aklıma -haşa huzurdan- aziz nesin'in hazret-i dangalak adlı taşlaması gelir. dik başlı ozanlara selam olsun!