şükela:  tümü | bugün
  • chp istanbul milletvekili gamze akkuş ilgezdi’nin hazırladığı rapora göre son üç buçuk yılda tutuklu öğrenci sayısı %2400 artmış. buna göre 2013 mayıs ayı itibariyle 2 bin 776 tutuklu ve hükümlü öğrenci bulunuyormuş. bu sayı 2016 yılı sonu itibariyle 25 kat aratarak, 36 bin 33’ü lise ve dengi okullar ile önlisans ve lisans, 33 bin 268’i ise açıköğretim olmak üzere 69 bin 301’e yükselmiş.
  • suç işleme yaşının düştüğü ve bu bağlamda suç işleme oranının yükseldiğini göstereceğine öğrencilikle bunu manipüle eden vekil raporu.
  • suçlu bulunan kişilerin eğitim seviyesinin arttığını da gösterir.
  • üniversitedeki terör yandaşlarına pabuç bırakılmadığının göstergesidir.
  • cezaevinde dışarda olduğundan çok daha fazla imkana sahip olunuyor o yüzden gelen hükümlü , tutuklular eğitim hayatına devam ediyor bu da oranın yüksek çıkmasına sebep olmuştur. yani bir çoğu suça karışan öğrenci olmaktan çok suçu işleyen ya da suçlanan insanların eğitimine devam etmesi.
    not : devlet cezaevlerinde tüm eğitim iyileştirme masraflarını karşılıyor.
  • üniversitelerde yuvalanan teröristleri düşündükçe az bile olduğunu düşündüğüm oran.

keşke alayı temizlense. öğrenci romantizminiz de yerin dibine batsın.
  • hdp grup başkanvekili f.kerestecioğlu, “şu an hapiste olan öğrenci sayısı, akp’nin iktidara geldiği 2002 yılındaki toplam mahpus sayısından daha fazladır. 2002’de akp iktidara geldiğinde türkiye’de toplam tutuklu ve hükümlü sayısı 59.429 iken adalet bakanlığının açıkladığı verilere göre bugün cezaevinde 69.301 öğrenci var.” iddiasında bulundu. ceza ve tevkif evleri müdürlüğü verilerine göre, 2 ekim 2017 itibariyle hapishanelerde bulunan toplam tutuklu ve hükümlü sayısı 228.993. bu sayı ak parti hükümeti öncesinde, 31 aralık 2002 tarihinde 59.429 idi. adalet bakanlığı, cezaevlerindeki öğrenci sayısına dair kamuya açık bir istatistik paylaşmıyorsa da chp milletvekili gamze akkuş ilgezdi tarafından verilen en güncel soru önergesi eylül 2017’de adalet bakanlığı tarafından yanıtlanmış. yanıtın basına yansımalarına göre 2016 sonu itibariyle cezaevlerinde 69.301 öğrenci mevcut. bu öğrencilerin 36.033’ü lise ve dengi okullara ya da ön lisans ve lisans programlarına kayıtlı. 33.268’i ise açık öğretim programlarına kayıtlı.

detay: http://dogrulukpayi.com/…s-sayisindan-daha-fazladir