şükela:  tümü | bugün
 • evet insanlar it gibi çalışırken bu tiplere bedava kalacak yer, yiyecek, su ve ısınma veriliyor. bir gariplik yok mu bu işte? insanlar aç açıkta bu ülkede kuru ekmeğe talim, tutuklular keyif kebap.
 • bazı gerizekalılar tarafından araştırmadan,bilip bilmeden ortaya atılan iddia.

  cezaevlerinde tutukluların bulunduğu koğuşların bütün masrafları tutuklular tarafından karşılanır.harcanan elektrik,su gibi hizmetlerin hepsi faturalandırılır.ayrıca cezaevinde kaldığı her gün için devlet çıktığında o kişiden gün başına 5 lira para alır.10 yıl mı yattın çıktığında yaklaşık 17-18 bin lira borçlusun devlete bugünün enflasyonuna göre.

  ve hayatta insanlar hata yapabilir,iftiraya uğrayabilir,yanlış zamanda yanlış yerde olmaktan dolayı bile cezaevlerine girebilir.ciğeri beş para etmez bazı gerizekalı cahiller tarafından "bu tipler" diye yaftalanmayı,en azından hepsi,hak etmezler.

  bu bilgileri babası cezaevinde olan bir genç olarak yazıyorum.ülkemizin en büyük hastalığı bir şey hakkında bilgi sahibi olmadan fikir üretmek.cahillik ne güzel lan,her şeyi biliyorsun.
 • içeride yatan sizin canınızsa eksik gördüğünüz, ama sizin canınıza kasteden içeride yatıyorsa her bir kuruşu ruhunuza batan durumdur.

  yukarıda arkadaş babası açısından bakmış, ben baba bile olmasına izin verilmemiş, tek suçu yoldan geçerken omzu bir sarhoşa çarpmış kuzenim açısından bakıyorum.

  hayat böyle işte, kimin tarafından bakarsan bak adaletsiz...